Gospićani nezaustavljivi

Mario Lešković • četvrtak, 06.12.2007.

Unatoč činjenici da su trenutno aktualniji malonogometni turniri na kojima se može zaraditi pristojan novac, odigrano je osmo kolo Prve HMNL. Za sada igrači Gospića djeluju nezaustavljivo, te su još jedina neporažena momčad ove sezone. Od ostalih rezultata, Brodosplit je minimalnom pobjedom prošao kroz Labin, dok je Torcida postigla gol više od Vrgorca u ljepotici kola...

Gospić ne pušta vrh. Da postoji mogućnost prvog poraza u sezoni, pokazali su im igrači Orkana, koji su nakon prvog poluvremena bili u vodstvu od 5:4. U nastavku, domaći uragan u kojem se gosti ne snalaze, pa na kraju Gospić više rezultatski nego odnosom snaga na terenu, dolazi do pobjede 10:5. Najbolji strijelac u redovima domaćina bio je Brazilac Sobral, koji je postigao pet pogodaka.

u Labinu tvrda utakmica. Iznenađujuće za mali nogomet gdje je publika naviknula vidjeti više golova, ovoga puta nije bilo sreće za domaće navijače jer je Brodosplit više sretno nego zasluženo došao do minimalne pobjede 1:0. Strijelac za tri boda bio je Banić u 36. minuti, a iako domaćini nakon toga vade vratara iz igre, nisu više imali snage dostići vodstvo gostiju.

U Splitu drama. Nakon nezanimljivog prvog dijela, u nastavku se pucalo iz svih oružja, a najviše iz akumuliranih udaraca. U takvom raspucavanju bolje su se snašli domaći, koji još u 36. minuti gube rezultatom 4:5, da bi u posljednjim trenucima pogocima Pavića i Gvozdena s 10 metara ipak preokrenuli rezultat i došli do pobjede.

U ostalim susretima Inero je u gostima bio bolji od domaćih Mejaša, Square je napunio mrežu gosta iz Knina, a za jedini remi kola zaslužne su ekipe Uspinjače i Petrinjčice.

Prva HMNL, osmo kolo:
Gospić - Orkan 10:5, Potpićan 98 - Brodosplit Inž. 0:1, Torcida Hansa Flex - Vrgorac Pivac 6:5, Mejaši - Inero 2:5, Uspinjača - Petrinjčica 3:3, Square - Kijevo 7:1