Zimski sportovi

Biatlon Hochfilzen: Jarošenko ispred Bjoerndalena

HINA • petak, 07.12.2007.

Rus Dmitrij Jarošenko pobjednik je utrke biatlonaca za Svjetski kup održane u austrijskom Hochfilzenu u dužini od 10 kiloemtara.

Jarošenko je zadanu dionicu prešao za 23:57,8 minuta pogodivši pritom devet od deset meta, pa je morao trčati kazneni krug od 150 metara. No, i uz tu kaznu je uspio pobijediti jer je drugoplasirani Norvežanin Ole Einar Bjoerndalen imao dva promašaja, pa je na koncu zaostao 37,7 sekundi. Treće mjesto je sa 51,0 sekundom zaostatka i također dva promašaja zauzeo Rus Andrej Makovejev.

Hrvatski predstavnik Jakov Fak je u konkurenciji 101 biatlonca zauzeo 91. mjesto sa 4:05,7 minuta zaostatka uz tri promašaja.