Sevilla i Betis napokon pobijedili

Vedran Attias • ponedjeljak, 10.12.2007.

U preostalim utakmicama 15. kola Primere Barcelona i Atletico Madrid upisali su pobjede kod kuće, u Zaragozi smo vidjeli pravu golijadu, a Betis i Sevilla su napokon uspjeli upisati pobjede…

Almeria je ugostila Valladolid i u vrlo tvrdoj utakmici uspjeli su ostvariti minimalnu pobjedu. Tek nakon isključenja Garcia Calva, Almeria je preko Negreda došla do vrijedna tri boda. Levante je na gradskom stadionu u Valenciji igrao protiv Recreativa. Gosti potpuno zasluženo nose sva tri boda kući jer su cijelu utakmicu bili bolji.

Pred kraj prvog dijela gostima je prednost donio Camunas, a u 55. minuti Jesus Vasquez riješio je pitanje pobjednika. Racing je kod kuće uspio preokrenuti vodstvo Mallorce i upisati pobjedu. Webo je već u 12. minuti donio gostima prednost, no njegov pogodak „poništio“ Jorge Lopez već za nekoliko minuta.

Webo je vrlo brzo iz heroja postao tragičar kada je u 22. minuti dobio izravan crveni karton, a domaći su brojčanu prednost iskoristili osam minuta kasnije preko Duschera. Dobro za domaćine što su zabili dok ih je bilo više jer samo dvije minute nakon vodstva i domaći ostaju s deset igrača nakon isključenja Oscar Serrana.

U igri deset na deset bolje su se snašli domaći i preko Munitisa, na samom kraju, povećali na konačnih 3:1. Zaragoza i Espanyol odigrali su zanimljivu utakmicu. Naime, igralo se prvih petnaest i zadnjih pet minuta, a ostatak utakmice nije bitan. U 6. minuti domaći su poveli preko Milita, no do 15. minute bilo je 1:3.

Tamudo, Valdo i Zabaleta preokrenuli su rezultat u samo devet minuta. Kada su u 50. minuti domaći ostali s deset igrača nakon isključenja Luccina, malo tko je mislio kako će domaći uspjeti do boda, no kako je početak pripao gostima – tako je završnica bila u znaku domaćina. Ricardo Oliveira je golovima u 86. i 90. minuti ostavio jedan bod na La Romaredi.

Betis je uspio ostvariti pobjedu i tako su možda najavili bolja vremena. Svakako dobra vijest za Bilića je kako je u gostujućoj pobjedi kod Villarreala Marko Babić vrlo dobro odradio svih 90 minuta. Gostima je veliku pobjedu na vrlo teškom gostovanju donio Capi već u 9. minuti.

Pobjedu Betisa, navijači ljutog gradskog rivala Seville, lakše su podnijeli kada je i njihov klub konačno uspio nekoga pobijediti. Luis Fabiano je već u 4. minuti osigurao Sevilli laganu utakmicu, a kada je Maresca u 59. povećao na 2:0, sve se činilo riješeno, no domaći navijači strahovali su do kraja jer je u 66. minuti Baiano smanjio na 2:1.

Konačnu potvrdu pobjede donio je strijelac prvog pogotka, Luis Fabiano, u 90. minuti. Gledatelji na Vicente Calderonu došli su na utakmicu vidjeti golove, no umjesto toga – vidjeli su čak četiri crvena kartona.

Konačnih 1:0 postavio je Forlan već u 20. minuti, no do kraja utakmice vidjeli smo četiri isključenja. Prvi je u 65. minuti Aguero dobio drugi žuti zbog igranja rukom, ali gosti su vrlo brzo uzvratili i to – s kamatama.

Lichtje prvi „izletio“ kod gostiju nakon drugog žutog, a samo par minuta kasnije i vratar Abbondanzieri, nakon što je istrčao pred Maxi Rodrigueza i igrao rukom van kaznenog prostora. Laudrup je već bio obavio tri zamjene tako da je rukavice obukao De la Red i stao na gol. Samo minutu kasnije i Reyes se otišao tuširati, nakon što je dobio direktan crveni zbog starta na Belengueru.

U posljednjoj utakmici večeri Barcelona je zasluženo pobijedila Deportivo. Utakmica je obilježio povrataka Eto'a, a i Ronaldinha u prvih jedanaest Katalonaca. Na Nou Campu još se nisu svi niti smjestili, a gosti su već poveli.

Guardado, koji igra sjajno cijelu sezonu, probio je po strani i uposlio Cristiana, a bivši junior Barcelona lijepo zabija za 0:1. Barcelona je sve više stiskala goste i, nakon što u 38. minuti nakon starta na Messiju nisu dobili penal, u 40. su ga dobili. Iniesta je srušen u kaznenom prostoru, a Ronaldinho zabija za 1:1.

Eto'o je napustio igru nakon sat vremena, a njegovo mjesto zauzeo je Bojan i sudjelovao kod pobjedonosnog gola Barce. Puyol je lijepo prošao i nabacio za mladog napadača čiji udarac brani Munua, no lopta dolazi do Xavija kojem nije teško pogoditi nebranjenu mrežu za pobjedu Barcelone.

Primera, 15. kolo: Almeria – Valladolid 1:0, Sevilla – Murcia 3:1, Levante – Recreativo 0:2, Racing – Mallorca 3:1, Zaragoza – Espanyol 3:3, Villarreal – Betis 0:1, Atletico – Getafe 1:0, Barcelona – Deportivo 2:1