Longin i Perković tijesno poraženi

Sanja Čalić • ponedjeljak, 10.12.2007.

Ewe Baskets Branimira Longina i Jasmina Perkovića doživio je vrlo tijesan poraz od ratiopharm Ulma, a zanimljivom su susretu i naši košarkaši dali svoj obol...

U utakmici punoj oscilacija i jedne i druge momčadi, Ewe Baskets je nakon vrlo loše odigrane posljednje dionice u kojoj je postigao tek devet poena poražen od ratiopharm Ulma (72:73). Momčad Longina i Perkovića prokockala je u posljednjih deset minuta prednost od 14 poena, u čemu je zasigurno udjela imala izvrsna skakačka rola Jeffa Gibbsa (devet poena, 15 skokova). Branimir Longin proveo je u igri 30 minuta te je uz devet poena upisao pet skokova i dvije asistencije, dok je isti broj koševa uz dva skoka i dvije asistencije za 25 minuta postigao Jasmin Perković.

Köln 99ersi morali su odigrati produžetak kako bi svladali na gostujućem parketu digibu Basketse (77:86). U vrlo izjednačenoj utakmici, druga je četvrtina premoćno pripala domaćinima, a treća po gotovo istom scenariju gostima, no Köln je predvođen McElroyem (16 poena, sedam skokova) mnogo bolje odigrao u produžetku (4:11).

U derbiju kola berlinska je Alba na gostovanju nanijela poraz Brose Basketsima (60:80). Odigravši mnogo bolje prvu četvrtinu Alba je već na poluvremenu imala 12 poena prednosti, a nju je još i povećala u posljednjih deset minuta, čemu je mnogo pridonio svojim učinkom ponajbolji igrač susreta Patrick Femerling (15 poena, pet skokova, četiri asistencije).

Osim malog pada u drugoj četvrtini Walter Tigersi su u čitavom susretu bili bolji od Artland Dragonsima te su na svom parketu, uz vrlo raspoloženog Katića (21 poen, 14 skokova), na kraju slavili (76:67). Presudnu su prednost koja im je u završnici i donijela pobjedu domaćini ostvarili još u prvoj četvrtini.

Predvođeni izvrsnim Drevom (19 poena, osam skokova) NY'er Phantomsi su nakon za nijansu bolje odigranog drugog poluvremena dosegli pobjedu (86:75) nad EnBw Ludwigsburgom u čijim je redovima najistaknutiji igrač bio Collins s 22 postignuta poena i pet skokova.

Telekom Basketsi imali su tijekom čitavog susreta s Giessen 46ersima kontrolu u svojim rukama te su bez većih problema došli do novih bodova u prvenstvu (91:71). Izvrstan nastup imao je Burrell (22 poena, osam skokova), dok su u momčadi Giessena tek Terdenge (11 poena) i Nelson (deset poena) imali dvocifren broj postignutih koševa.

Caleb Green (24 poena, četiri skoka) vodio je TBB Trier do pobjede nad S. City Jene (62:72) u susretu koji je odlučen u drugoj četvrtini kada je S. City Jena postigla tek devet poena, a TBB Trier stečenu prednost nije ispuštao do kraja iz ruku.

Sve do posljednje četvrtine vodila se vrlo izjednačena borba između Giants Leverkusena i Bremerhavena, no u posljednjih deset minuta susreta, iako je prednost bila na strani domaćina, Bremerhaven je svoje protivnike limitirao na 12 poena, što im je u konačnici donijelo pobjedu (80:84). Ponajbolji igrač susreta bio je Haryasz s 20 poena i devet skokova.

Momčad BG 74 Göttingena nadjačala je Dt. Bank Skylinerse u drugoj i trećoj četvrtini stvorivši si time prednost koja je bila nedostižna za njihove protivnike (60:77). Za pobjedničku je momčad vrlo dobar nastup imao Brooks (18 poena, devet skokova), dok je u redovima Skylinersa najučinkovitiji bio Allen (18 poena, deset skokova).

Njemačka liga, 12. kolo: Ewe Baskets – ratiopharm Ulm 72:73, digibu Baskets – Köln 99ers 77:86, Brose Baskets – Alba Berlin 60:80, Walter Tigers – Artland Dragons 76:67, NY'er Phantoms – EnBw L'burg 86:75, Telekom Baskets – Giessen 46ers 91:71, S. City Jena – TBB Trier 62:72, Giants L'kusen – Bremerhaven 80:84, Dt. Bank Skyliners – BG 74 Göttingen 60:77