Ostali sportovi

NFL: Tomlinson "nokautirao" Titanse

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 10.12.2007.

Nakon što su Redskinsi pobjedom nad Bearsima u četvrtak otvorili četrnaesti tjedan, sinoć su nastavljeni dvoboji američkog nogometa na terenima širom Sjedinjenih Američkih Država...

Titansi i Chargersi sukobili su se u važnom dvoboju 14. tjedna u kojem su obje momčadi tražile svoju osmu pobjedu sezone u želji da budu korak bliže doigravanjima. U utakmici u kojoj smo vidjeli pet presječenih lopti triju različitih dodavača, seriju je započeo odlični CB San Diega Antonio Cromartie (deveto presječeno dodavanje sezone) koji u prvom napadu Titansa presijeca QB-a Vincea Younga.

Nakon prvog poluvremena u kojem su samo Titansi upisali tri poena, domaćini iz Tennesseea zabijaju dva TD-a ( trkači C. Brown i L. White) i momci iz San Diega se nalaze u deficitu od dva TD-a. Ipak se vraćaju u utakmicu utrčavanjem LaDainiana Tomlinsona (146 pretrčanih yardi u utakmici) od sedam yardi, a istekom vremena QB Patrick Rivers (21/40, 228 yardi i dvije presječene lopte) pronalazi uvijek pouzdanog Antonia Gatesa za izjednačenje i produžetke.

Tada na scenu još jednom stupa Tomlinson koji utrčava za 16 yardi dugačko polaganje i važnu pobjedu Chargersa 17:23. Inače, nakratko ozlijeđenog Riversa zamijenio je Billy Volek, bivši igrač Titansa, koji im je u znak zahvalnosti za suradnju predao loptu, koju mu je presjekao branič Titansa Calvin Lowry.

Dvoboj New Englanda i Pittsburgha plijenio je najviše pažnje ovog tjedna i to ponajviše zbog pitanja hoće li napokon netko srušiti Patriotse. Odgovor od Patsa je došao munjevito i jasno u pobjedi 34:13. Steelersi su se još i držali u prvom poluvremenu gubeći tijesnih 17:13. Tom Brady je u utakmici prebacio 399 yarda, za četiri TD dodavanja, uključujući i 63 yarda dugačko dodavanje za Randyja Mossa i 56 yarda za Jabara Gaffneya. Kod Steelersa se izdvojio kao i inače RB Willie Parker koji je u 21. pokušaju pretrčao 124 yarda.

Tijesno je bilo u Detroitu koji se nadao izbjeći svoj peti poraz u sezoni i time svesti svoje šanse za doigravanje na minimum. Nezgodan gost su mu bili kauboji iz Dallasa koji ni u kojem slučaju nisu olakšavali posao domaćinima. Olakšavajuća okolnost im nije bio ni nedostatak važnog hvatača Roya Williamsa, ali to nije spriječilo Lionse da na poluvremenu vode 20:14. Trkači T.J. Duckett i K. Jones su, uz kickera Hansona zabijali za domaćine, a Cowboyse je u igri držao svestrani RB Marion Barber sa dva TD-a.

Lionsi u trećoj četvrtini još povećavaju vodstvo drugim TD-em K. Jonesa (92 pretrčana yarda u utakmici), ali u posljednjoj četvrtini Dallas preokreće stvari još jednim TD-em Barbera (43 pretrčana yarda i čak 10 uhvaćenih lopti za 61 yard), a zatim i pobjedničkim TD dodavanjem Romoa (302 prebačena yarda za dva TD dodavanja) ta Jasona Wittena koji je pak imao 15 uhvaćenih lopti za 138 yardi.

Indianapolis Coltsi su također pobijedili, a njihov suparnik Baltimore je time upisao sedmi poraz u nizu koji je ujedno i najduži gubitnički niz u povijesti kluba. Peyton Manning je bacio četiri TD dodavanja, a RB Joseph Addai je upisao tri TD-a

Seattle igra odlično u drugom dijelu sezone i sinoć odnose Cardinalsima važnu pobjedu. Matt Hasselbeck igra jednu od najboljih sezona u karijeri (3.346 prebačenih yardi i 24 TD-a), a sinoć je bacio četiri TD dodavanja, što daje novu dimenziju i izgled napadu Seahawksa, sa trkačima Alexanderom i Morrisom u drugom planu. Obrana im također funckionira odlično. Sinoć su QB-a Arizone Kurta Warnera natjerali na pet izgubljenih lopti, a tri mu je presjekao branič Marcus Trufant. Warner je i rušen pet puta od čega je tri puta na njemu završio Patrick Kerney.

National Football League, 14. tjedan: Washington – Chicago 24:16, Buffalo – Miami 38:17, Cincinnati – St. Louis 19:10, Detroit – Dallas 27:28, Green Bay – Oakland 38:7, Houston – Tampa Bay 28:14, Jacksonville – Carolina 37:6, Philadelphia – NY Giants 13:16, Tennessee – San Diego 17:23, San Francisco – Minnesota 7:27, Seattle – Arizona 42:21, Denver – Kansas City 41:7, New England – Pittsburgh 34:13, NY Jets – Cleveland 18:24, Baltimore – Indianapolis 20:44.