Zimski sportovi

Cuche u foto-finišu

Goran Tomičić • petak, 14.12.2007.

Didier Cuche pobjednik je superveleslaloma u Val Gardeni, a u dramatičnoj utrci na postolje su se plasirali Miller, koji je zaostao samo dvije stotinke, i Buechel s tek četiri stotinke zaostatka. Ivica Kostelić ostao je bez bodova...

Didier Cuche još jednom je potvrdio važnost velikog iskustva u brzim disciplinama. Na prvom prolazu bio je 29 stotinki sporiji od Millera, a u sredini je izgubio dodatne četiri. No, u donji dio je krenuo mnogo agresivnije, te je posljednji prolaz pokazao 15 stotinki zaostatka, a u cilj je uspio ući dvije stotinke brži. Miller je napokon ubilježio dobar nastup u brzim disciplinama i odmah izborio svoje prvo postolje ove sezone.

Odlično je odvezao i Buechel, a najbolji je bio u gornjem dijelu gdje je izborio 37 stotinki prednosti ispred tada vodećeg Defaga, ali to se u sredini smanjilo na 18, no rutinskom vožnjom u donjem dijelu uspio je zadržati prednost. Švicarci imaju razloga za dvostruko slavlje, budući da je Defago završio na četvrtom mjestu.

Austrija ima tri predstavnika u prvih deset, ali najbolji je Raich tek na sedmom mjestu, što znači da je ovo još jedna loša utrka austrijskih skijaša. Loš dojam ipak može popraviti osmo mjesto Maiera, koje je možda najava povratka u dobru formu. Još jedan dobar rezultat ubilježio je svjetski prvak Staudacher, a vjerojatno su zadovoljni i Kanađani. Prve bodove u karijeri uzeo je Slovenac Alek Glebov, koji je startao 52. i uzeo 25. mjesto.

Ivica Kostelić imao je startni broj 38, ali nije uspio uzeti bodove. Već na prvom prolazu bio je točno sekundu sporiji od Cuchea, a u sredini je izgubio još 91 stotinku. Sličnim ritmom nastavio je i u donjem dijelu, te je u cilj ušao sa zaostatkom od dvije sekunde i 94 stotinke, što je bilo dovoljno za tek 39. mjesto. Talijan Alex Happacher je na 30. mjestu bio točno 40 stotinki brži.