Real i Barca pobjedama u El Clasico

Vedran Attias • ponedjeljak, 17.12.2007.

U utakmicama Primere koje su se igrale u nedjelju Atletico i Sevilla nisu uspjeli upisati pobjede na gostovanjima, Real je lako došao do nove pobjede protiv Osasune, a Betis je uspio pobijediti Almeriju na domaćem terenu…

Deportivo i dalje nikako ne može proigrati na Riazoru. Zaragoza je u 17. minuti došla do vodstva preko Milita, a Deportivo je uspio izjednačiti preko Coloccinija na početku nastavka. Iako su do kraja obje momčadi imale dobre prilike za pobjedu – ostalo je neriješeno.

Villarreal je već u 16. minuti poveo Getafe u gostima kada je Nihat zatresao mrežu domaćina. Do zadnjih deset minuta nismo gledali dobru utakmicu, no na samom kraju utakmice vidjeli smo pregršt zanimljivosti. Nihat u 79. i Santi u 84. minuti riješili su pitanje pobjednika, a Kepa je zabio počasni pogodak za domaćine u 86. minuti. Samo nekoliko minuta kasnije Kepa je promašio udarac s bijele točke i tako nije uspio zakomplicirati završnicu utakmice.

Mallorca i Athletic Bilbao odigrali su najgoru utakmicu kola. Iako su gosti punih sat vremena imali igrača više jer je u 33. minuti isključen Nunes, nisu uspjeli doći do pobjede. Murcia je došla do vrijedne pobjede protiv Racinga. Goitom je na početku nastavka doveo domaćine u vodstvo, ali Smolarek je vrlo brzo vratio stvari na početak. Pobjedu domaćinima donio je Baiano u 83. minuti udarcem s bijele točke.

Betis je počeo pobjeđivati. Momčad je od koje se puno očekivalo, barem puno više od dosad prikazanog, nakon smjene Cupera ostvaruje dobre rezultate. Betisu je poništen gol zbog sumnjivog zaleđa na početku, a onda su u 10. minuti gosti poveli. Vega je skrivio jedanaesterac kojeg je Negredo realizirao za vodstvo gostiju.

U samo pet minuta gosti su ostali s dva igrača manje. Prvo je Acasiete u samo par minuta skupio dva žuta kartona, a samo osam minuta kasnije crveni je dobio i vratar Cobeno, pa su tako gosti ostali s devet igrača od 23. minute.

Edu je do odmora izjednačio rezultat, a u nastavku je Pavone s dva pogotka donio preokret i drugu pobjedu Betisa zaredom. Marko Babić ušao je u igru u 54. minuti i sjajno je odigrao. Nekoliko puta je sjajno nabacio, a kod rezultata 2:1 umalo je i zatresao mrežu gostiju.

Sevilla nije uspjela upisati pobjedu kod Valladolida. Ljubičasti su se još jednom pokazali kao tvrda momčad koju nije lako pobijediti. Fazio je u 52. minuti isključen pa su tako gosti morali igrati s igračem manje. Za osvojeni bod Andalužani mogu najviše zahvaliti vrataru De Sanctisu koji je nekoliko puta sjajno reagirao. Zadnjih deset minuta gosti su odigrali sa samo devet igrača jer je isključen Luis Fabiano, no domaći nisu uspjeli doći do tri boda.

Recreativo i Atletico Madrid odigrali su sjajnu utakmicu, iako je konačni rezultat bio 0:0. Gosti su ipak bili bolja momčad, no nisu uspjeli svladati sjajnog vratara domaćih Sorrentina. Forlan, Aguero i Simao nekoliko puta su prijetili, no nisu bili precizni.

Najveću priliku za goste promašio je Reyes kada je samo pet minuta prije kraja loše pucao iz vrlo teške pozicije, a Luis Garcia je čekao loptu kako bi ju samo pospremio u mrežu. Ovakvim potezima Reyes samo smanjuje i ovako malu minutažu.

Real Madrid je lagano došao do nove pobjede na Bernabeu protiv Osasune i tako osigurao vodeće poziciju na tablicu preko blagdana kako god završio veliki derbi sljedeći vikend. Van Nistelrooy je već u 16. minuti zabio za vodstvo Reala, a konačnih 2:0 postavio je Sneijder u 76. minuti.

Real nije odigrao nezaboravno kvalitetnu utakmicu, no pišu se bodovi. Sljedeći vikend se u Španjolskoj igra najveći derbi Barcelona – Real Madrid. Vjerojatno i najveći derbi u Europi obje momčadi dočekuju s pobjedama iza sebe i sigurno je kako će i ove godine El Clasico biti sjajan.

Primera, 16. kolo: Deportivo – Zaragoza 1:1, Getafe – Villarreal 1:3, Mallorca – Athletic Bilbao 0:0, Murcia – Racing 2:1, Betis – Almeria 3:1, Valladolid – Sevilla 0:0, Recreativo – Atletico Madrid 0:0, Real Madrid – Osasuna 2:0.