Zimski sportovi

Grange ostao na vrhu, Ivica pokvario plasman

Goran Tomičić • ponedjeljak, 17.12.2007.

U dramatičnoj drugoj vožnji slaloma u Alta Badiji Jean-Baptiste Grange sačuvao je prednost i ostvario prvu pobjedu u karijeri, a na postolju su završili Neureuther i Ligety. Ivica Kostelić pao je za jednu poziciju i osvojio dobro 14. mjesto...

Grange je savršeno odvezao drugu vožnju, a najbolji dokaz toga je zaostatak trećeplasiranog Ligetyja od sekundu i 40 stotinki. Francuz je iz prve vožnje imao 67 stotinki prednosti pred Neureutherom, no agresivnom vožnjom u gornjem dijelu povisio je na 89 i mirna vožnja do kraja bila je dovoljna za pobjedu s velikom prednošću.

Rezultat karijere ubilježio je i Felix Neureuther, koji je 48 stotinki prednosti pred Ligetyjem u gornjem dijelu povisio na 48, a potom je nastavio agresivno i vožnjom bez pogreške do cilja stekao dodatnih 18 stotinki prednosti ispred Amerikanca. Svojim rezultatom zadovoljan je i odlični Ligety, budući da se s 11. mjesta popeo na treće.

Vezane vijesti

Ivica Kostelić odvezao je još jednu sigurnu vožnju i ostvario plasman koji će mu dodatno vratiti samopouzdanje, a to je nakon loših rezultata prošle sezone najvažnije. No, zaostatak je ipak mogao biti manji. Naš skijaš nakon prve vožnje je od Grangea bio sporiji 1:26, a oprezan nastup bez ikakvog rizika donio je zaostatak od gotovo tri sekunde, ali ipak zadovoljavajuće 14. mjesto.

Drugu vožnju nisu završila čak petorica iz deset najboljih nakon prve vožnje. Odustajanja Byggmarka, Prangera, Matta i Myhrera, a u prvoj vožnji Raicha i Berthoda najbolje opisuju težinu staze u Alta Badiji. Odličan rezultat nakon dugo vremena ostvario je petoplasirani Vajdič, a nija razočarao ni Gini. U vrh se vratio Sasaki, a Cochran polako postaje konstanta slalomskog vrha.

Alta Badiju će pamtiti Francuz Paquin, koji je 12. mjestom osvojio prve bodove u karijeri, a poziciju je podijelio s domaćom nadom Thalerom. Rocca je zadovoljan 17. mjestom nakon duge stanke, ali Talijani su razočarani velikom pogreškom Moelgga zbog koje zaostaje više od četiri sekunde.

Sljedeća utrka je spust u Bormiju, koji se tradicionalno vozi 29. prosinca.