FMP - Split CO: Malo fali, malo fali...

Bernard Jurišić • subota, 22.12.2007.

Malo je nedostajalo košarkašima Splita CO da sruše još jednu neugodnu tradiciju iz regionalne NLB lige - prekinu niz poraza u Srbiji. Na gostovanju kod beogradskog FMP-a, "žuti" su se na krilima raspoloženog Garnetta nekoliko puta vraćali u utakmicu, a na kraju ostali "kratki" samo za tri poena...

Marlon Garnett s 29 poena bio je neriješiva nepoznanica za košarkaše beogradskog FMP-a. Amerikanac je svojom dalekometnom paljbom držao "žute" u igri sve do posljednjih trenutaka, a podršku je imao u Akinsu, Ivanovu i Rudežu. Da je još barem jedan iz tandema Perić - Stipanović bio raspoložen, Splićani bi se iz Srbije vratili s pobjedom.

Slika 1 od 1.

Erceg je zadavao najviše problema našoj momčadi u prvom poluvremenu. Sa 17 poena i savršenim šutom (4/4 za jedan, 5/5 za dva i 1/1 za tri poena), bio je ključ značajne prednosti FMP-a na poluvremenu (54:45).

Zanimljivost prvog poluvremena ogledala se u činjenici da je splitski trener Subotić već do poluvremena izrotirao svih 10 igrača koje je imao na raspolaganju.

U trećoj četvrtini Ercegov učinak nadomjestili su Krstović i Labović. Prvi je tricom doveo FMP u najveće vodstvo početkom drugog poluvremena (57:45), no Garnett, Akins i Ivanov najprije serijom 0:7, a zatim 2:11 rade veliki preokret i splitsku momčad dovode u vodstvo 64:66.

Labović je bio čovjek odluke za FMP. U posljednjoj četvrtini bio je teško zaustavljiv, a s linije slobodnih bacanja bio je gotovo savršen (13/14). I inače, bila je ovo utakmica gotovo nestvarno preciznih i mirnih izvođača slobodnih bacanja, FMP je zabio 30 od 36, a Split CO je od 33 izvedena promašio samo tri.

U 33. minuti Split je došao na 77:75, no serijom 7:0 domaćini odlaze na 84:75. Kad je Samardžiski pospremio jedan "otpadak" minutu i pol prije kraja za 90:82, činilo se da je gotovo.

No, Splićani se i dalje nisu predavali, došli su na 90:87, a Akins promašuje šut kod 93:89. Garnett je na kraju ubacio svoju posljednju, četvrtu tricu za 95:92, no više nije bilo vremena za još jedan pokušaj.