Zadar - Budućnost: Pobjedom završena godina

Sanja Čalić • subota, 22.12.2007.

U utakmici u kojoj su Zadrani bili bolji u većem dijelu utakmice, Budućnost je u samoj završnici gotovo dospjela do velikog preokreta, no domaćini su predvođeni Brewerom ipak uspjeli pobjedom završiti posljednji ovogodišnji dvoboj u regionalnoj ligi…

U izjednačenoj prvoj četvrtini Budućnost je bila prva koja je došla do prednosti (2:8), ponajprije zahvaljujući Dragojloviću, no Zadrani su se vrlo brzo probudili te došli do izjednačenja, a poenom Brewera i do prvog vodstva (12:11). Iako su gosti tijekom prvih deset minuta imali povoljniji rezultat, u samoj završnici prve dionice Lalić je iz slobodnih bacanja donio izjednačenje, a Brewer tricom i novo vodstvo (25:22).

Sve do 14. minute Podgoričani su se držali u igri, no tada je Johnson otvorio veliku seriju Zadra 13:1 u kojoj su mu se priključili Stallworth, Lalić i Barać donijevši Zadru 13 poena razlike (45:32) koje je potom povećao dvama uzastopnim koševima Brewer (49:34).Upravo od te 14. minute igrači Budućnosti nisu uspijevali pogoditi niti jedan šut iz igre, te su na odmor otišli s 14 poena zaostatka (49:35).

U drugom su dijelu Zadrani započeli još silovitije u čemu je svoj veliki doprinos, uz Brewera, dao i Gečevski te je u 27. minuti Zadar Brewerovim zakucavanjem došao i u vodstvo od 21 koša koje je potom i povećao iskoristivši tehničku pogrešku trenera Budućnosti Dejana Radonjića (68:45). Nakon brojnih trzavica na terenu, Budućnost je serijom 6:0 koju su kreirali Micov i Dragojlović smanjila rezultat na 68:51, a iako su mnogi već upisali nove bodove Zadru, utakmica ni približno nije bila odlučena.

U posljednjoj je četvrtini Zadar dominirao terenom do rezultata 75:55, odnosno do trenutka kada je šut za tri poena krenuo Marašu koji je s četiri trice u posljednjih deset minuta uveo susret u neizvjesnost (82:73). Veliko se Zadrovo vodstvo vrlo brzo istopilo, te je samo minutu prije kraja Bakić svojom tricom Podgoričanima pružio novu nadu (84:81). Do potpunog preokreta Budućnost ipak nije uspjela doći, budući da su u dva završna napada promašili trice, dok su konačni rezultat s po jednim pogođenim slobodnim bacanjem postavili Stallworth i Barać (86:81).

Najučinkovitiji igrači u redovima domaće momčadi bili su Brewer koji je postigao 24 poena uz sedam skokova i pet asistencija te Johnson s 18 poena i dva skoka, dok se kod Budućnosti ponajviše istaknuo Maraš s 19 poena i četiri skoka.