Zahod poplavljen

Branimir Korać • četvrtak, 27.12.2007.

Drugi All Star susret NLB lige donio je pobjedu Istoka ili kako je stajalo na dresovima Vzhoda protiv selekcije Zahoda ili u prijevodu Zapada. Istok je tako uzvratio za prošlosezonski poraz slavivši 136:113, a u njihovu "konferenciju" odlaze i titule MVP-a susreta, najboljeg tricaša, najboljeg u zakucavanju te najboljeg mladog igrača...

Obično se poklapa kraj kalendarske sezone s ugrubo gledano sredinom natjecateljske sezone (barem prvog dijela prvenstva), a kako u Europi, tako i kod nas, kraj godine obilježava se All Star susretima. Hrvatska smotra zvijezda na rasporedu je u nedjelju dok su se u četvrtak u Ljubljani sastale selekcije Istoka i Zapada na NLB All Star događaju.

Hrvatske klubove u NLB ligi u ovom susretu predstavljali su Zadrani Corey Brewer, Todor Gečevski i Jure Lalić, "Mravi" Jakov Vladović i Ante Tomić, Splićani Andrija Stipanović i Damjan Rudež te "Cibos" Lukša Andrić. Rudež je uspješno nastupao i u natjecanju tricaša i zakucavanjima, no malo je ostao "kratak" i bez trofeja.

U zakucavanjima Rudež je bio vrlo atraktivan, posebno u drugom pokušaju, no Ilija Pavković iz novosadske Vojvodine presudio je finale lijepim zakucavanjem u prvom pokušaju što je bilo dovoljno za pobjedu. U tricama Rudež je zapeo u polufinalu. U polufinalnoj seriji oasvojio je šest bodova i upisao poraz od Tadije Dragičevića. Dragičević je kasnije odnio i ukupnu pobjedu svladavši u pripucavanju Gorana Jagodnika za jedan poen.

Što se samog susreta tiče, izabranici Ace Petrovića držali su rezultatsku ravnotežu sve do kraja prvog poluvremena. Na odmoru su vodili s dva poena viška (59:57), ali u završnici treće četvrtine dolazi do pada u igri i Istočani rade preokret te u posljednju četvrtinu ulaze s prednosti od 10 poena. Završiti susret bilo je pitanje tehnike. Tako je Zapad ostao bez naslova koji je prošle sezone stigao baš njima u ruke.

Kod "Zahoda" istaknuli su se Corey Brewer s 22 poena i šest asistencija te Robert Troha sa 17 poena. Jakov Vladović za 22 minute ubacio je osam poena uz tri asistencije i tri ukradene lopte, Ante Tomić igrao je 17 minuta i ubacio šest poena uz šest skokova, Andrija Stipanović za 14 minuta deset poena, Jure Lalić za sedam minuta nije napravio nikakav pozitivan pomak. Todor Gečevski dobio je devet minuta i ubacio osam poena, Damjan Rudež za deset minuta dodao je 13 poena, a Lukša Andrić za 12 minuta dva skoka i isto toliko poena.

Selekciju Istoka predvodio je MVP susreta i najbolji igrač lige do 21 godine Nikola Peković koji je u 20 minuta utrpao čak 26 poena uz osam skokova, Tadija Dragičević dodao je 22 poena i pet skokova, Vladan Vukosavljević ubacio je 18 poena uz sedam skokova dok je Omar Cook ubilježio 11 asistencija.