Nezaustavljivi Boston, katastrofalni Miami

Bojan Poturica • nedjelja, 30.12.2007.

U sinoćnjim susretima najbolja momčad lige Boston Celticsi slavila je u Salt Lake Cityju, Washington je pregazio Miami, Netsi su nadigrali Buckse, dok su Hornetsi upisali petu uzastopnu pobjedu...

Boston Celticsi još su jednom prezentirali zašto imaju najbolji omjer u ligi. Celticsi su upisali treću pobjedu u trećoj utakmici turneje po Zapadnoj konferenciji. Boston je pobijedio u Salt Lake Cityju i time je povisio omjer na 25-3 uoči današnjeg susreta s Lakersima u Los Angelesu.

Utah je nakon prvog poluvremena imala sedam koševa prednosti, a onda je stvari u svoje ruke preuzeo Paul Pierce koji je u prve 24 minute bio bez koša i skoka. Pierce je do kraja ubacio 24 koša uz šest skokova te je drugu utakmicu u nizu bio ključna figura Bostona. Pri rezultatu 98:98 Pierce je 28 sekundi prije kraja položio, a potom je uhvatio skok u obrani nakon promašaja C.J. Milesa te je fauliran. Pogodio je oba slobodna bacanja i time osigurao pobjedu.

Ray Allen (23 koša) i Kevin Garnett (15 koševa, 9 skokova) odradili su svoj dio posla. Kod Jazzera, koji su na omjeru 16-16, najbolje su odigrali Deron Williams (21 koš, 11 asistencija) i Carlos Boozer (19 koševa, 11 skokova).

Promjene su potrebne Miami Heatu. Igrajući bez Shaquillea O'Neala koji u dosadašnjem dijelu sezone nije bio veliki faktor, Heat je lakoćom poražen na gostovanju kod Wizardsa 96:74. Dan nakon što je odigrao utakmicu karijere, Dwyane Wade je zaustavljen na samo 12 koševa. Iako Wizardsi igraju bez prva dva razigravača (Arenas, Daniels), Miami nije mogao izbjeći 23. poraz u sezoni.

Andray Blatche (18 koševa, 7 skokova, 3 blokade) i Caron Butler (16 koševa, 6 skokova, 5 asistencija) predvodili su Washington (15-14) do pobjede. Solidno je odigrao i Antawn Jamison (15 koševa, 9 skokova). Ricky Davis (22 koša) je bio prvo ime momčadi Pata Rileya kojemu ovi porazi sigurno jako teško padaju.

Jason Kidd i Vince Carter predvodili su Netse na gostovanju kod Milwaukeeja. New Jersey (14-16) je slavio 97:95 te sad ima omjer 11-3 u utakmicama koje su odlučene s pet ili manje koševa. Kidd (17 koševa, 15 asistencija, 5 skokova) je postigao 11 koševa u posljednjoj četvrtini, a Carter (23 koša, 7 asistencija) je zabio osam poena u posljednje 3 minute i 55 sekundi. Michael Redd (35 koševa, 5 skokova) i Mo Williams (24 koša, 6 asistencija, 5 skokova) bili su najbolji kod Bucksa (11-18).

New Orleans Hornetsi upisali su petu uzastopnu pobjedu te su na omjeru 20-10 što je dovoljno za treće mjesto na Zapadu. Jedno od najugodnijih iznenađenja sezone sinoć je očitalo lekciju Cleveland Cavaliersima. David West (27 koševa, 15 skokova) i Chris Paul (20 koševa, 9 asistencija, 7 ukradenih lopti, 6 skokova) predvodili su "stršljenove" za koje je solidno odigrao i Tyson Chandler (11 koševa, 12 skokova). LeBron James (21 koš, 6 asistencija, 5 skokova) i Zidrunas Ilgauskas (14 koševa, 12 skokova) su bili najbolji kod Cavaliersa (14-17).