Izjednačeno na vrhu

Goran Tomičić • nedjelja, 30.12.2007.

Zanimljive utakmice ponudilo je 18. kolo Eredivisie lige. Ajax je izgubio bodove kod Venla, a u derbiju kola između Heerenvena i Feyenoorda nije bilo pobjednika. PSV je ubilježio novu pobjedu.

Neočekivano dramatičan bio je dvoboj Venla i Ajaxa. Favorizirani gosti poveli su preko Suareza u 37. minuti, ali Ofrany je 20 minuta kasnije izjednačio. Na novi pogodak opet se čekalo 20 minuta, a novu prednost Ajaxu donio je Huntelaar. Četiri minute prije kraja Ogararu je dobio drugi žuti karton i Ajax je ostao s igračem manje, a to je tri minute kasnije iskoristio Calabro i donio vrijedan bod svojoj momčadi.

Feyenoord je preko Slorya u 17. minuti poveo protiv Heerenveenna, a taj rezultat je na semaforu stajao do 88. minute i pogotka Sibona za konačnih 1:1. Minimalnom domaćom pobjedom protiv Heraclesa Alkmaar je ostao u sredini ljestvice, a jedini strijelac bio je Steinsson u 71. minuti. Sedam minuta ranije Alkmaar je zbog izravnog isključenja Jennera ostao s igračem manje. PSV je na svom terenu bio siguran protiv NAC-a, a pogotci su postignuti u sudačkoj nadoknadi. Na kraju provog dijela pogodio je Koevermans, a u posljednjoj minuti utakmice precizan je bio Perez.

Roda je pobjedom u gostima poslala Excelsior na začelje. Sigurnu prednost su gostima donijeli Cisse u 28. minuti i Bodor 15 minuta prije kraja, a Voskamp je postigao počasni pogodak Excelsiora u 87. minuti. Twente je svladao De Graafschap i ostao na petom mjestu. Huysegems je donio vodstvo u 20. minuti, a pobjedu je potvrdio je Kufo 15 minuta kasnije. Zanimljivu utakmicu odigrali su Vitesse i Utrecht. Već od treće minute domaći su vodili preko Gommansa, ali Dickoh je u 16. minuti poništio tu prednost. Junker je bio precizan za novo vodstvo u 49. minuti, a podjelu bodova je 17 minuta kasnije donio Loval-Landre.

U derbiju začelja Willem II je nadigrao NEC. Douglas je bio strijelac za vodstvo u 14. minuti, a Poepon je povisio u 52. minuti. U redovima gostiju u 64. minuti je izravan crveni karton dobio olsson, a četiri minute kasnije zbog istog su razloga ostali i bez Davidsa. Poepon je šest minuta prije kraja postigao svoj drugi gol. Groningen je bio siguran u gostima protiv Sparte. Poveli su u 30. minuti preko Nijlanda, a 13 minuta kasnije Roover donosi nadu gostima. To je trajalo samo do novog gola Nijlanda deset minuta kasnije, a u 81. minuti Lovre je potvrdio pobjedu.

Eredivisie, 18. kolo
Venlo - Ajax 2:2, AZ Alkmaar - Heracles 1:0, Excelsior - Roda 1:2, Twente - De Graafschap 2:0, PSV - NAC 2:0, Heerenveen - Feyenoord 1:1, Witesse - Utrecht 2:2, Willem II - NEC 3:0, Sparta - Groningen 1:3.