Cibona - Vojvodina: Vuk dlaku mijenja...

Kristian Hohnjec • subota, 12.01.2008.

Tek kad smo pomislili da bi Cibosi ipak mogli zaigrati kako su uoči sezone mnogi očekivali, stigao je novi šok. U 17. kolu NLB lige "haklerska" momčad Vojvodine prošetala se Tornjem i kao od šale -13 s poluvremena na krilima Ivanovića pretvorila u uvjerljivu pobjedu - 78:68...

Nakon važne pobjede u Milanu, Cibonu je protiv Vojvodine došlo pozdraviti 800-tinjak nadobudnih gledatelja. Iako je najavljivano da će biti u zapisniku, Sam Hoskin pridružio je Vrbancu i Mulaomeroviću na foteljama Draženovog doma. Cibona je utakmicu otvorila uspavano. Nepoduzetni Princ na playu donosi usporen protok lopte, a Sunaru je iz "takta" prvi izbacio Lukša Andrić. Njegova zamjena Franko Kaštropil odigrao je sasvim solidno, ako zanemarimo promašeno zakucavanje, nekoliko upropaštenih zicera, dva "okretanja" glave u obrani i gažanje crte prilikom skoka.

Cibona je i u laganom ritmu bez prevelike potrošnje "goriva" kontrolirala tijek zbivanja na parketu. Vukušić je tricom krajem prve četvrtine donio +9 (17:8). Mađar Istvan Nemeth svojom šuterskom dionicom vratio je Lale na minimalan zaostatak (19:18), međutim efikasni Ayuso se brine za povratak Cibone na ugodniju distancu (33:25), da bi Warren i Kelley prije odlaska u svlačionice donijeli, činilo se, kapitalnih +13 (41:28).

Slika 1 od 2.

Start nastavka obilježila je "gozba" Ivanovića, a na račun Vukušića i Krasića (45:40). Nešto kasnije poznatu Ciboninu ineptnost u skoku počeo je iskorištavati Vladimir Golubović (54:49), da bi Nemethova trica gotovo sasvim izbrisala prednost s poluvremena (56:54). Srećom, Marin Rozić uz sirenu pogađa iz daleka za svejedno "tankih" +5 uoči posljednjih deset minuta (59:54).

Definitivna potvrda o upitnosti bodova, koje smo već upisali na poluvremenu, dobivena je u 34. minuti kada se na par Nemetovih projektila nadovezao Golubović polaganjem (59:62). Serija gostiju se ni tu nije zaustavila. Dušan Đorđević zaključio je break 10:0 u prve četiri minute četvrte četvrtine prije nego će Sunara pozvati timeout (59:64). Napadačku impotencija Vukova se nastavila i promašajima slobodnih bacanja Vukušića i Kelleya, pa je 1:35 prije kraja na semaforu svijetlilo 64:68. Novi propust u rotaciji pod košem tada koristi Golubović za nenadoknadivih -6 (64:70). Do kraja susreta Princ se zabio u "živi zid", a Ivanović elegantno prošetao Ciboninim reketom. Završilo je 68:78.

Junak susreta Ivanović postigao je 22 poena, a Golubović je dodao 14 uz sjajnih 18 skokova. Kod Cibone valja istaknuti nepreciznost Ayusa (16 poena, 6/17 šut) i Kelleya (osam koševa, 1/8 šut), a kao pozitivnost 12 skokova Kaštropila. Vojvodina je tako iskoristila nemoć i vjerojatni umor Cibone, koja prije Maccabija, već u ponedjeljak, može priliku za prvi trofej sezone ostaviti u Podsusedu.