PSV slavio na De Kujpu

Vedran Babić • subota, 12.01.2008.

U derbiju dvaju vodećih klubova Eredivisie lige, PSV je u gostima kod Feyenoorda izvukao minimalnu pobjedu, a od ostalih utakmica valja izdvojiti onu iz Kerkradea, gdje Willem II nije uspio ni na svom dvadesetom uzastopnom gostovanju doći do pobjede...

Jedini pogodak u Rotterdamu za pobjedu PSV-a je postigao Otman Bakkal u 40. minuti, dok je misiju domaćih da preokrenu rezultat uvelike onemogućilo isključenje veznjaka Nicka Hofsa, koji je zaradio dvije javne opomene nakon sat vremena igre. Ovom pobjedom PSV je sam izbio na vrh ljestvice s 39 bodova, tri više baš od Feyenoorda.

Groningen je na domaćem terenu teže nego se očekivalo, svladao posljednjeplasirani Excelsior s 3:2, i tako ostvario petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Svi pogoci su pali u nastavku, a vodstvo domaćima je donio srpski nogometaš belgijskog porijekla Goran Lovre u 58. minuti. No, već u idućem napadu gosti izjednačavaju preko Geerta den Oudena. U 64. ponovno Groningen vodi, i to zahvaljujući Markusu Bergu koji na asistenciju Stefana Nijlanda pogađa za 2:1. Tu uzbuđenjima nije kraj jer u 74. minuti Daniel Guijo – Velasco donosi svojoj momčadi bod, barem nakratko. Naime, na samom izdisaju utakmice u petoj minuti sučevog dodatka, Lovre zabija pobjedonosni zgoditak za šlag na kraju ove odlične utakmice. Groningen se polako probija prema vrhu, te se sada nalazi na trećoj poziciji.

Nogometaši Willem II su večeras sami sebi priredili neugodan jubilej. Radi se o više ni manje nego 20 ligaških gostovanja u nizu bez pobjede. Iako su vodili protiv Rode pogotkom Rydella Poepona u prvom dijelu, nisu uspjeli sačuvati prednost. U 83. minuti bod domaćinima iz najstrože kazne osigurava Marcel Meeuwis.

NAC Breda i Venlo su odigrali utakmicu bez pogodaka i tako zadržali svoje čvrste pozicije u sredini ljestvice.

U sutrašnja preostala četiri susreta, najzvučniji su definitivno oni u Amsterdamu između Ajaxa i AZ-a, odnosno u Utrechtu gdje istoimeni domaćin dočekuje Heerenveen našeg Danijela Pranjića.

Eredivisie, 19.kolo: Feyenoord – PSV 0:1, Groningen – Excelsior 3:2, Roda – Willem II 1:1, NAC Breda – Venlo 0:0.