Vodeni sportovi

POŠK - Šibenik NCP: Gosti pobjedom potvrdili treće mjesto

Ivana Jurica • subota, 12.01.2008.

U posljednjem, 14. kolu, prvog dijela Prvenstva Hrvatske, splitski POŠK na domaćem je plivalištu upisao i sedmi poraz ove sezone. Jubilarnu desetu pobjedu zabilježili su Šibenčani, a njome su i osigurali treću poziciju uoči Superlige...

POŠK-Šibenik NCP 7:11 (2:3, 3:2, 1:2, 1:4)

Split, bazen u Poljudu

POŠK: Kačić, Barbarić, Zatović 1, Delaš 1, Bezić, Živković 1, Popović 1, Vuleta 1, Maras, Vuko, Delić, Oreb 2, Vranković, Bokavšek, trener: Ivan Asić

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača, Letica 1, Petković, Zeljak, Rončević 2, Brkić 3, Vrbičić 1, Burić 1, Paškvalin 3, Samodol, Petričević, Čule, trener: Ivica Tucak

Igrač više: POŠK 2/8, Šibenik NCP1/4

Peterci: POŠK 1/1, Šibenik NCP 2/3

Suci: Radičević i Curić (oba Dubrovnik)

Splićani su zaigrali bez bolesnog Maškarića, dok je Zatović ipak zaigrao. Tvrda i neizvjesna bitka vodila se pune tri četvrtine, a odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjoj koju su Šibenčani dobili s tri pogotka prednosti.

Na poluvremenu sve je bilo potpuno izjednačeno, 5:5, dok je uoči posljednjih osam minuta Šibenik NCP vodio sa 7:6. Borbeni Splićani pokleknuli su tek u posljednjoj dionici igre kada su gosti četiri puta zatresli mrežu domaćeg čuvara mreže Kačića.

Do nove pobjede Šibenčane su predvodili trostruki strijelci Edi Brkić i Fran Paškvalin, dok je kod domaćih vaterpolista najistaknutiji bio kapetan Mario Oreb s dva gola.