Vodeni sportovi

Mladost - Mornar: Splićani razoružani

Hrvoje Vuković • subota, 12.01.2008.

Posljednji nastup u prvom dijelu prvenstva zagrebačka je Mladost odradila besprijekorno. Iako su splitski vaterpolisti u prvom dijelu prvenstva u svom bazenu osjetili slast pobjede protiv "Žabaca", danas nisu imali nikakve šanse...

MLADOST - MORNAR BS 13:2 (4:1, 2:1, 4:0, 3:0)

Zagreb, Bazen na Savi, gledatelja: 100

Mladost: Barada, Burić 2, Smith, Babić 1, Iosep, Martinić, Antonijević 3, Đogaš 1, Karač, Muslim 3, Buljubašić, Franičević 2, Pavić, Lončar 1, trener: Damjanić

Mornar BS: Brzica, Burić, Marinić-Kragić, Čorušić, Mataić, Delić, Udiljak, Kliškinjić, Bošković, Krnić 1, Marelja, Kovačić, Ban 1, Bebić, trener: Kreković

Igrač više: Mladost 6/8, Mornar BS 2/13

Peterci: Mladost 1/1, Mornar 0

Suci: Vuletić (Dubrovnik), Franulović (Rijeka)

Stotinjak gledatelja odlučilo je nedjeljno poslijepodne provesti uz bazen na Savi i svjedočiti zanimljivom sudaru Mladosti i Mornara BS. Nažalost, utakmica je bila sve samo ne zanimljiva, budući da su Mladostaši već nakon prve četvrtine praktički riješili pitanje pobjednika. Iako je bio na klupi, Alen Bošković mučio se proteklih tjedan dana s virozom te nije mogao pomoći gostima kojima je nedostajao i Hrvoje Bobanović. S druge strane nije bilo kapetana Zdeslava Vrdoljaka i Nikole Frankovića, no Mladost je njihov izostanak nadomjestila daleko uspješnije.

Domaćini su do vodstva došli već u prvom napadu, kada se Muslim fino oslobodio pred golom i svladao Brzicu. Mladostaši su danas igrali vrlo dobru obranu, no pomogla im je i velika konfuzija u napadu Mornara koji je danas odigrao bar za klasu lošije nego li u njihovom prethodnom susretu. Domaćini pak nisu imali problema s realizacijom, pa je tako Antonijević ubrzo s igračem više pogodio za 2:0, a potom je iskoristio i peterac za 3:0. Do kraja četvrtine Ban je s igračem više smanjio na 3:1, a na tri razlike vratio je Damir Burić.

Drugih osam minuta obilježila je fina solo kontra Antonijevića za plus četiri, a na 6:1 povisio je Franičević. Gosti su teško stvarali prilike, pucali uglavnom u Pavića ili po okviru, pa i ne čudi da u cijeloj utakmici nisu postigli gol u ravnomjernom omjeru igrača. Da stvar bude gora, svoj drugi i ujedno posljednji pogodak na utakmici postigli su u drugoj četvrtini, za 6:2, a strijelac s igračem više bio je Dino Krnić.

Mladostaši su i u drugom poluvremenu nastavili gdje su stali, dok su Splićani samo pogoršali ionako katastrofalnu realizaciju igrača više i igru u obrani. Novi pogodak žabaca bio je djelo Burića, potom je na 8:2 povisio Muslim, da bi se zatim u strijelce upisao i David Babić. Treću ččetvrtinu golom za 10:2 zaključio je Muslim.

Čak i u nešto opuštenijoj posljednjoj dionici mreža se tresla samo na Mornarevoj strani. Franičević je prvo iskoristio finu asistenciju Đogaša, nakon toga se i Teo upisao za 12:2, a najljepšu akciju na susretu pogotkom je zaključio Lončar za konačnih 13:2. Trener Joško Kreković imat će puno toga za reći svojoj momčadi koja, istini za volju, i nije imala rezultatskog imperativa, budući da je treće mjesto bilo teško dohvatljivo, no ovakav podbačaj i samo dva pogotka malo je tko očekivao.