Zimski sportovi

Miller opet najbrži na Lauberhornu

Goran Tomičić • nedjelja, 13.01.2008.

Bode Miller je drugu godinu u nizu impresivnom vožnjom stigao do pobjede na spustu u Wengenu, a na postolje su se plasirali Cuche i Osborne-Paradise. Natko Zrnčić-Dim nije uspio doći do bodova...

Bio je to nevjerojatan Millerov nastup koji mu je donio drugu ovosezonsku pobjedu u spustu, nakon što je bio najbrži i u Bormiu. Krenuo je nešto rezerviranije i drugi prolaz je pokazao 38 stotinki zaostatka za Osborne-Paradisom, no potom je pokazao svoje pravo spustaško lice i na idućem prolazu zasvijetlila je prednost od sekundu i 47 stotinki, a do kraja je nastavio rutinski i izgubio samo 14 stotinki.

Izvrsni švicarski rutiner Didier Cuche ubilježio je još jedno postolje. Na prvom prolazu bio je 32 stotinke sporiji od Millera, a već u idućem sektoru zaostatak se povisio na 74 stotinke, i to više nije mogao nadoknaditi, iako je treći sektor odvezao jako dobro i smanjio zaostatak za 40 stotinki. U drugoj polovici staze pokazao je nešto oprezniju vožnju i bez problema stigao do drugog mjesta. Najbolji ovosezonski plasman izborio je Kanađanin Osborne-Paradise. Bila je to jako lijepa vožnja i još jednom je potvrdio da pripada spustaškom vrhu. U prvoj trećini staze čak je nadmašio Millera, ali protiv najboljeg američkog skijaša se u Wengenu nije moglo.

Natko Zrnčić-Dim nije odvezao loše, ali zaostatak od četiri sekunde i deset stotinki ipak je bio prevelik za osvajanje bodova.

U standardo dobroj formi je Walchhofer, no ipak nije uspio stići do postolja. Još jedna najava promjene kruga favorita u spustu su novi plasmani Budera, Jermana, Sullivana i Sulzenbachera među deset najboljih. Nakon dugo vremena dobar rezultat je upisao Maier, a njegov sunarodnjak Raich odlučio je propustiti utrku, no unatoč tome ostaje na vrhu ukupnog poretka Svjetskog kupa. Nevjerojatno zanimljiva će biti borba za Mali kristalni globus, budući da su Cuche, Miller i Walchhofer stisnuti u samo četiri boda.