Zimski sportovi

Buechel slavio u Kitzbühelu

Goran Tomičić • petak, 18.01.2008.

Marco Buechel pobjednik je superveleslaloma u Kitzbühelu. Nakon dugo vremena na postolje se plasirao Maier, a treće mjesto su podijelili Cuche i Scheiber. Ivica Kostelić ostvario je superveleslalomski rezultat sezone osvajanjem 22. mjesta, a Natko Zrnčić-Dim ostao je bez bodova...

Na najtežoj stazi Svjetskog kupa gusta magla je dodatno otežala posao skijašima, a u takvim uvjetima najbolje je odvezao veteran Marco Buechel. Siguran nastup u gornjem dijelu bio je dovoljan za 26 stotinki prednosti ispred tad vodećeg Kucere, a sličnim ritmom nastavio je u sredini, gdje je većina skijaša imala problema, i zaradio dodatnih 11 stotinki, što je znao sačuvati do cilja.

Maier je posljednji put na postolju bio 20. prosinca 2006. godine u superveleslalomu u Hinterstoderu, gdje je uzeo treće mjesto. Uspio se vratiti u Kitzbühelu nastupom koji je podsjetio na najbolje dane njegove karijere. Vozio je slično kao Buechel, od kojeg je na prvom prolazu bio sporiji pet stotinki, a odličnom linijom u sredini nadoknadio je tek stotinku, ali po iznimno gustoj magli u donjem dijelu nije mogao bolje od drugog mjesta i 16 stotinki zaostatka.

Ivica Kostelić odvezao je izvrsno i uzeo nove bodove. Iznimno dobra linija u gornjem dijelu donijela je tek 13 stotinki zaostatka, što je mnogo bolji rezultat od većine favorita u ovoj disciplini. Nastavio je nešto opreznije, no završio je na odličnom 22. mjestu. Natko Zrnčić-Dim u gornjem dijelu zaostao je tek stotinku i u tom sektoru bio je među deset najboljih, no nastavio je mnogo slabije i uzeo tek 44. mjesto, ali zaostatak dvije sekunde i sedam stotinki nije prevelik.

Još jedno postolje upisao je Didier Cuche. U gornjem dijelu bio je brži od Buechela, ali u nastavku je napravio nekoliko manjih grešaka i izgubio priliku za boljim rezultatom. Scheiber se još jednom potvrdio u vrhu brzih disciplina zaostavši u prvom sektoru tek dvije stotinke, a nakon sredine bio je sporiji od Buechela tek deset stotinki, no ni on nije uspio najbolje odvesti donji dio.

Najveće iznenađanje je Kanađanin Robbie Dixon, koji je sa startnim brojem 43 uzeo izvrsno šesto mjesto i ostvario rezultat karijere. Raich je vjerojatno nezadovoljan sedmim mjestom, no austrijsko raspoloženje je popravio Innerhofer. Tek 11. mjesto uzeo je Miller i time povećao zaostatak za Raichom u ukupnom poretku Svjetskog kupa.