Cedevita - Alkar: Bogatstvo za distributora

Kristian Hohnjec • petak, 18.01.2008.

Košarkaši Cedevite ubilježili su petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Alkar je odrađen, premda mnogo teže od očekivanog. I bez svojeg najboljeg igrača u prvom dijelu natjecanja, Tonija Caktaša Sinjani su mnogo skupljem domaćinu prijetili cijelim tijekom susreta...

Cedevita je tricom Rimca krajem prve četvrtine došla do prve ozbiljnije prednosti (20:11), samo da bi Alkar fantastično otvorio drugi period i serijom 13:0 preuzeo vodstvo (28:33). Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću gostiju (37:38).

U drugom dijelu razigrali su se Žuža i Čolak (59:47), međutim uporni Sinjani nisu se predavali. Posljednja pojačanja Nikola Gaurina (12 poena, devet skokova, šest asista) i Ivan Omrčen (18 koševa) prezentirali su se u dobrom svijetlu (63:61). U samoj završnici Alkar je prosuo nekoliko napada za izjednačenje, da bi Slaven Rimac tek u posljednjoj minuti s linije slobodnih bacanja zapečatio pobjedu Cedevite - 71:66.

Prvo ime utakmice bio je Jurica Žuža (28 koševa), Rimac je postigao 16, a Čolak 10 uz devet skokova. Radulovića može brinuti opetovano mizeran učinak njegovih playmakera - Primorac, Milačić i Žunić za ukupno 40 minuta registrirali su tri poena i pet dodavanja.

A1 liga, 11. kolo: Cedevita - Alkar 71:66.