Split CO – Zadar: Zadrani iskoristili pogreške

Branimir Korać • subota, 19.01.2008.

Hrvatski derbi bio je na rasporedu u 18. kolu NLB lige. Split je na Gripama ugostio Zadar koji je potvrdio sjajnu formu gostujućom pobjedom. Splićani su puno toga poklonili gostima, a Zadar je predobra ekipa da to ne znao iskoristiti…

Slika 7 od 8.

Zadar je na Gripe doputovao u odličnom raspoloženju. U Uleb kupu upravo su se plasirali u drugi krug dok u NLB ligi igraju sjajno i to im je donijelo i drugu poziciju na ljestvici sa svega tri poraza u 17 kola. Domaćin također igra vrlo dobro ove sezone te je sve govorilo kako će to biti odličan dvoboj.

Slika 1 od 1.

Tako je i bilo. Split je bio bolji u prvom poluvremenu, no to nije znao iskoristiti i Zadar je u drugom dijelu iskoristio brojne pogreške domaćina i riješio susret u svoju korist.

Slika 2 od 2.

Splićani su vrlo dobro ušli u utakmicu i imali dominaciju prvih petnaestak minuta. Krajem prve četvrtine domaćin je nakon Akinsove trice imao i deset poena prednosti (27:17), ali Zadar se već na startu druge četvrtine vratio u utakmicu na krilima trica Stallwortha i Brewera. U 16. minuti trica Sumića odvela je Split do lijepih 40:31, ali Zadar uzvraća novim tricama Stallwortha i Stipčevića, ponovno ulazi u rezultatski egal te se na poluvrijeme odlazi s poravnatih 45:45.

Slika 3 od 3.

Na startu drugog poluvremena Split radi 6:0, ali to je bilo sve što se tiče domaćina. Zadar je uhvatio zaostatak vrlo brzo, sredinom četvrtine došao do pet, a do kraja treće četvrtine i do devet poena viška.

Slika 4 od 4.

Raspoloženi gosti u posljednjih deset minuta nisu imali problema s kontrolom rezultata. Splićani se niti u jednom trenutku nisu uspjeli približiti na manje od šest poena zaostatka iako su imali priliku u 36. minuti kod vodstva Zadra 76:70, no Štimac i Gečevski skakali su u napadu te na kraju spriječili povratak domaćina.

Slika 5 od 5.

Kod gostiju istaknuo se američki dvojac Brewer – Stallworth koji je odradio najveći napadački posao. Stallworth je s 23 poena bio prvi strijelac susreta dok je Brewer dodao 21 poen i osam asistencija. Kod Splita čak šestorica su bili dvoznamenkasti, a predvodili su ih Garnett s 18 i Perić s 14 poena.

Slika 6 od 6.

Susret je odlučilo čak 20 izgubljenih lopti Splita, dvostruko više nego Zadrana, loše izvođenje slobodnjaka domaćina (8/18, tek 44 posto) i loš šut za tricu (8/25 Splita).