Budućnost – Cibona: Kao s Maccabijem

Branimir Korać • subota, 19.01.2008.

Cibona nije ništa naučila u dvoboju s Maccabijem. Kao i u tom susretu, i na gostovanju u Podgorici prespavali su jedan dio utakmice i to ih je na kraju stajalo poraza na gostujućem parketu u susretu s izravnim konkurentom za Final Eight…

Gotovo identičan susret onom s Maccabijem odigrala je Cibona u Podgorici. Ponovljene su iste pogreške, ponovno je protivnik napravio veliku razliku koja je stizana i na kraju je ipak upisan poraz.

Početak susreta protekao jer u izjednačenoj igri u kojem se momčadi nisu uspjele rezultatski odvojiti. Sve do kraja prve četvrtine rezultat je bio gotovo izjednačen da bi u drugih deset minuta došlo do Ciboninog blackouta.

Tricom Warrena na startu druge četvrtine Cibona je povela 24:23 i narednih više od pet minuta ostala je bez poena. Budućnost je napravila seriju čak 19:0 i došla do ogromnih 42:24 te se činilo kako Zagrepčani putuju u siguran poraz.

Slika 1 od 1.

Crni niz promašaja iz igre zaustavljen je u 17. minuti kada Hoskin smanjuje na 43:27 i Cibona se polako budi te do poluvremena dolazi na minus 11.

Hoskin, Warren i Rozić na startu drugog poluvremena serijom 7:0 dovode Cibonu u rezultatsku neizvjesnost, a do prvog poravnanja nakon starta druge četvrtine Cibona dolazi u 33. minuti nakon što je Hoskin realizirao dva slobodna bacanja. U naredne četiri minute rješava se utakmica. Cibona ponovno odlazi na spavanje, Budućnost radi 9:0 i povratka više nije bilo. Gosti su najbliže došli do minus šest, no Budućnost nije dopustila novi povratak i ulazak u neizvjesnost.

Bojan Bakić s 19 i Nemanja Gordić s 15 poena predvodili su Budućnost dok su najbolji kod gostiju bili Sam Hoskin s 20 poena i osam skokova te Marin Rozić s 11 poena i pet skokova.