Ostali sportovi

Grobničan teško u Dugoj Resi

Goran Tomičić • petak, 25.01.2008.

Dugoreška Mladost odigrala je najbolju ovosezonsku utakmicu, ali to nije bilo dovoljno za više od časnog domaćeg poraza protiv Grobničana. To je iskoristio pretposljednji Zagreb i bodom u Vinkovcima pobjegao Mladosti na pet bodova razlike. U ostale dvije utakmice slavili su favoriti...

Zanimljivu utakmicu vidjeli su gledatelji u Dugoj Resi. Pomlađena Mladost odigrala je iznimno borbeno i kvalitetno, ali to je ostalo bez nagrade. Bio je to zaista dramatičan dvoboj. Domaće su u otvaranju prvog seta održavale dva poena prednosti, ali Grobničan je u završnici uspio preokrenuti i uzeti set.

Dvoboj se nastavio nešto drugačijim ritmom. U drugom setu gošće su bile bolje i stigle do prednosti 18:11, koju su bez većih problema održale za vodstvo 2:0. No, to nije bio kraj. U trećem setu igračice Mladosti su iznenadile velikom borbenošću i u tom periodu igre bile su bolje. Imale su vodstvo 20:15, ali u dramatičnoj završnici presudilo je veće iskustvo gošći, koje s minimalnih 26:24 odnose bodove.

Zanimljivo je bilo i u Vinkovcima. Cestorad je uvjerljivo uzeo prvi set protiv Zagreba, no gošće su iznenadile u nastavku. U drugom setu Zagreb je pogreške u domaćoj igri iskoristio za izjednačenje, a u trećem setu gosti su imali 21:18, ali tad su Vinkovčanke opet proigrale i uzele set. Četvrti set pripao je Zagrebu, koji je tako osigurao vrijedan bod, a u posljednjem setu domaće su dominirale i uspjele pobijediti.

OTP Banka je u Puli teže od očekivanog svladala Vukovar. Prvi set uvjerljivo je pripao domaćima, ali domaće su sigurnom igrom u drugom setu uspjele izjednačiti. U nastavku su Bankarke bile nešto bolja ekipa, što se pokazalo dovoljnim za pobjedu.

Pivovara je i nakon gostovanja u Kaštelama ostala neporažena. Gošće su u prvom setu opravdale status favorita, a u drugom su Kaštelanke pružile bolji otpor, ali to nije bilo dovoljno. Sve što su domaće uspjele bilo je osvajanje trećeg seta, a u četvrtom su gošće uzele ključne poene i ubilježile pobjedu.

Dvoboj Azene i Šibenika je odgođen, a termin će biti naknadno određen.