Helios – Zagreb: Premalo raspoloženih

Branimir Korać • subota, 26.01.2008.

Košarkaši Zagreba nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju u Domžalama. Iako su na ulasku u posljednjih deset minuta imali prednost, Zagrebaši su ju izgubili i domaćin je slavio 78:71…

Zagreb je u Domžalama odigrao solidnu utakmicu, igrači su se borili, no nije išlo. Domaćin je ipak uspio ostvariti pobjedu vrlo važnu u borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta u NLB ligi koji im garantira ispadanje. U završnici je Slovencima proradio šut za tricu koji ih nije služio većim dijelom susreta i tu se utakmica prelomila.

Sve do 12. minute igralo se praktički koš na koš uz dosta izmjena vodstva, a onda dolazi do prvog bijega. Helios radi 8:0 i po prvi put ima osjetniju prednost vodivši 32:22. Do kraja prvog poluvremena Zagreb je uspio smanjiti tek na četiri poena zaostatka propustivši priliku još više se približiti domaćinu.

Početak drugog dijela protekao je u znaku Roberta Trohe koji je držao prednost domaćina, no Vladović, Tomić i Dundović vratili su Zagreb nakon tri minute na svega poen zaostatka.

Prvo izjednačenje nakon dugog vremena donio je Kruno Simon polaganjem u 26. minuti da bi u posljednjoj minuti treće četvrtine Petar Babić tricom donio Zagrebu prednost 57:55 uoči posljednje četvrtine.

Helios odlično ulazi u završnu fazu susreta i s dvije trice Ingrama, jednom Trohe i polaganjem Žerka radi seriju 11:0 i u 34. minuti vodi 66:57. Zagrebov post prekinuo je Vedran Morović tricom za 68:60, no Helios je u nastavku ipak bio dovoljno koncentriran da zadrži stečenu prednost. Najviše što se Zagreb uspio približiti bilo je na minus četiri, Bašljan je u narednom napadu mogao tricom vratiti goste posve u utakmicu, no nije bio precizan i Ingram je to brzo kaznio i u biti riješio utakmicu.

Jakov Vladović s 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije te Ante Tomić s 12 poena i 12 skokova bili su najbolji igrači Zagreba dok je kod domaćina najviše problema Zagrebovoj obrani stvarao dvojac Ingram Jack – Troha s 20 odnosno 18 poena.