Stojić i Baždarić preokrenuli Valladolid

Kristian Hohnjec • subota, 26.01.2008.

Do važne pobjede u borbi za ostanak nad Valladolidom Menorcu su nosili povremeni hrvatski reprezentativci Marino Baždarić i Mario Stojić. Dvojac iz Bilbaa nije bio toliko uspješan kako individualno tako ni timski, budući da su Baski uvjerljivo poraženi u Granadi. Derbi Katalonije otišao je na stranu Barcelone...

Menorca je u posljednjih sedam minuta dvoboja s Valladolidom ušla s -11 (65:76), međutim tada je ove sezone nekonstantni Baždarić dočekao svoj trenutak. Riječanin je do kraja susreta ubacio 13 poena uz tri asistencije osiguravši domaćinu pobjedu 101:93. Baždarić je za 29 minuta ukupno postigao 15 koševa uz pet asista, a još je efikasniji bio Mario Stojić (30 minuta, 22 poena, tri asistencije).

Serija dobrih rezultata košarkaša Bilbaa zaustavila se u Andaluziji. Granada ih je uvjerljivo nadigrala 97:81. Posebno raspoložen u redovima pobjednika bio je američki krilni centar Dylan Page (28 koševa). Txus Vidorreta ovaj je put Dragi Pašaliću (21 minuta, šest poena, 2/4 šut, dva skoka, blokada) dao veću minutažu nego Marku Baniću (18 minuta, 10 koševa, 4/6 šut, pet skokova, asist), koji je svoje vrijeme na parketu ipak bolje iskoristio.

Barcelona je u posljednjih pet minuta tricama Ilyasove, Lakoviča i Basilea slomila otpor gostiju iz Badalone - 85:74. Najimpresvniji protagonsti bili su za Barcu neočekivano Roger Grimau (24 minuta, 23 poena, 9/11), a za Joventut očekivano Rudy Fernandez (27 koševa, 8/18 šut).

ACB, 19. kolo: Barcelona - Joventut 85:74; Menorca - Valladolid 101:93; Cajasol - Manresa 102:96; Granada - Bilbao 97:91.