Zimski sportovi

Kostelić opet na postolju

Goran Tomičić • nedjelja, 27.01.2008.

Bio je ovo još jedan nezaboravan vikend u karijeri Ivice Kostelića! Nakon osmog mjesta u spustu, slalomski dio kombinacije odvezao je jednostavno savršeno i drugim mjestom ostvario najbolji ovosezonski rezultat, a nije bio daleko ni od pobjede. Miller je ipak sačuvao prednost, a na postolju je i Schönfelder. Natko Zrnčić-Dim uzeo je izvrsno 16. mjesto...

Vratio se Ivica Kostelić! Bila je ovo još jedna izvanredna i savršena utrka. Jednostavo je nevjerojatno koliki su pomak donijeli rezultati u Kitzbühelu. Tada se riješio imperativa 400 bodova i shvatio je da može mnogo više. Prošla sezona u kojoj je teško završavao utrke sad izgleda kao daleka prošlost, gotovo da se zapitamo dali je to uopće bio isti skijaš.

Senzacionalno osmo mjesto u klasičnom spustu šokiralo je skijaški svijet, a odmah dan kasnije isto je ponovio i u superkombinaciji, a slalomska vožnja je tek posebna priča. Imao je 50 stotinki bolje vrijeme od tada vodećeg Schönfeldera, ali Kostelić sada ima toliko samopouzdanja da očuvanje te prednosti nikad nije došlo u pitanje. Istina, u gornjem dijelu odvezao je malo rutiniranije i izgubio 15 stotinki, ali osam je nadoknadio odmah u sredini, a nastup u donjem dijelu možemo slobodno nazvati skijaškom umjetnošću. Bio je to nevjerojatan ritam uz savršeno preciznu liniju kretanja i semafor u cilju pokazao je 89 stotinki prednosti.

Opet je sjajan bio i Natko Zrnčić-Dim. Iako nije slalomaš, odvezao je slalom iznimno sigurno i završio na 16. mjestu, čime je još jednom pokazao kako je ne samo hrvatsko skijanje dobilo novu zvijezdu, koju već sad dobro poznaju i treneri drugih reprezentacija. Tin Široki osvojio je jako dobro 37. mjesto, što bi mu morao biti veliki poticaj.

Miller je iz spusta imao sekundu i 48 stotinki prednosti, ali uz neke probleme rutinskom vožnjom sačuvao je 45 stotinki. Dakle, slalom je odvezao sekundu i tri stotinke sporije od hrvatskog junaka! Ovom pobjedom Miller je preuzeo vrh Svjetskog kupa, ali i povećao prednost u poretku superkombinacije. Povratak u pravu formu dojmljivom je vožnjom pokazao Schönfelder.

Ovu utrku će zapamtiti i Slovenci, budući da je Jerman uzeo deseto mjesto, a blizu najboljih deset su Gorza (11.) i Sporn na 15. mjestu. Koliko je Natko odvezao sjajno najbolje pokazuje podatak da mu u leđa gledaju Raich i Cuche. S velikim nestrpljenjem očekujemo spust i superkombinaciju sljedećeg vikenda u Val d´Isereu.