Tradicionalni kiks Intera

Ivana Spahija • nedjelja, 27.01.2008.

Ponovno se Udinese pokazao kobnim za Inter, vodeća momčad prvenstva je u susretu 20. kola Serie A remizirala s momčadi iz Udina, i to "bez ispaljenog metka". 18 - godišnji Pato je doveo Milan do pobjede nad Genoom, a uspješna je bila i Fiorentina na gostovanju kod Empolija...

Ni u ovom susretu vodeći Inter nije uspio svladati za njih tradicionalno neugodnu momčad Udinesea, na stadionu Friuli u Udinama momčadi su podijelile bodove rezultatom 0:0. Inter je priliku za pogodak propustio već u 12. minuti, Cruz je uputio dugu loptu prema Cambiassu koji je bio neprecizan i gađao je iznad gola. Gosti su u 20. minuti ostali s igračem manje, na bizaran način isključen je Cesar koji je u samo jednoj minuti uspio zaraditi dva žuta kartona zbog dvaju različitih prekršaja. Ipak, to isključenje nije omelo vodeću momčad prvenstva u potrazi za vodstvom. U 42. minuti Cruz je prošao braniča Udinesea Felipea, ali je njegov udarac završio pokraj gola.

Gosti su i u nastavku krenuli s pritiskom na vrata Handanovića. Slovenski je vratar u 50. minuti dvaput morao intervenirati nakon odličnih pokušaja Ibrahimovića i Cambiassa. Ibrahimović je ponovno zaprijetio i u 65. minuti, ali je i taj udarac bio lak zadatak za Handanovića. Inter se ovim remijem zaustavio na 50 bodova, sada pet više od drugoplasirane Rome.

Genoa je bila druga žrtva Milana na domaćem terenu, Rossoneri su na San Siru upisali pobjedu rezultatom 2:0 i tako malo poboljšali poraznu statistiku u susretima odigranima kod kuće. Milan je vratima gostiju prvi put ozbiljnije zaprijetio u 12. minuti susreta. Seedorf je ubacio za Maldinija čiji je udarac usptio skinuti vratar Genoe Rubinho. Rossoneri nisu iskoristili dvije prilike za vodstvo koje su im se ukazale u 30. minuti. Prvo je udarac Kake odbio Rubinho, a vratar gostiju se iskazao i pri pokušaju Pata da promijeni rezultat.

U nastavku su ponovno opasniji bili domaćini. U 48. minuti Gattuso je dobro uposlio Odda koji je produžio do Seedorfa, a Nizozemac je pogodio vratnicu gola Genoe. Milan je poveo u 69. minuti, Seedorf je dobro pronašao Pata koji je glavom matirao Rubinha za 1:0 domaćina. Genoa je minutu nakon toga ostala s igračem manje, isključen je upravo vratar Rubinho zbog igranja rukom van šesnaesterca. U 82. minuti Pato je dobro prihvatio loptu koju je odbio Scarpi i s lakoćom je pogodio praznu mrežu Genoe za vodstvo i konačnu pobjedu Milana od 2:0. Ivan Jurić odigrao je cijeli susret za Genou, a Dario Šimić je susret promatrao s tribina.

Sva tri boda u ovom kolu upisala je momčad Fiorentine, koja je u gostima u Empoliju svladala istoimenu momčad rezultatom 2:0. Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su u nekoliko navrata zaprijetili vratima Freya. Tako je u 26. minuti udarac Pozzija odbio branič Fiorentine Danielli, ali je loptu prihvatio Marianini čiji je udarac završio iznad vratnice. Minutu kasnije uzvratile su i Viole, ali je pogodak kojeg je postigao Pazzini poništen zbog dosuđenog zaleđa. Istom je igraču još jedan pogodak poništen i u 41. minuti, također zbog nedopuštene pozicije.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti iz Firenze, kojima je u 57. minuti poništen i treći pogodak u susretu. Ovaj put se u zaleđu našao Adrian Mutu. Pritisak Fiorentine nije popuštao cijelo drugo poluvrijeme, a to je urodilo plodom u 85. minuti susreta kada je Mutu nakon asistencije Pazzinija zatresao mrežu Bassija. Domaćinima je u 93. minuti presudio Pazzini pogotkom za konačnih 2:0 i novu pobjedu firentinske momčadi.

Do prve pobjede u sezoni stigli su fenjeraši iz Cagliarija koji su na domaćem terenu svladali Napoli rezultatom 2:1, a domaćini su oba pogotka postigli u sudačkoj nadoknadi. Napoli je poveo u 57. minuti zahvaljujući pogotku Hamsika, a tako je bilo sve do 93. minute kada je Matri uspio svladati Gianella i poravnati rezultat na 1:1. Sva tri boda Cagliariju donio je Conti pogotkom u 94. minuti susreta.

Bodove su podijelile momčadi Atalante i Reggine koje su u Bergamu odigrale neodlučenih 2:2. Nakon prvih 45 minuta domaćini su imali vodstvo od 2:0, u 19. minuti prednost Atalanti je donio Rivalta, a na 2:0 je u 45. minuti povisio Langella. Osveta gostiju stigla ih je u drugom dijelu, u 61. minuti Vigniani je smanjio vodstvo domaćina na 2:1, a na konačnih 2:2 rezultat je postavio Barreto koji je u 67. minuti svladao Coppolu nakon asistencije Ceravola.

Bez pogodaka su odigrali Torino i Lazio te Catania i Parma. Saša Bjelanović odigrao je nešto više od 25 minuta u dresu Torina, u igru je ušao u 64. minuti kada je zamijenio Stellonea. Igor Budan je napokon ostvario povratak u momčad Parme, nakon duge stanke zbog ozljede, naš je nogometaš u susretu protiv Catanije na terenu proveo četiri minute, u 90. minuti zamijenio je Pisanua.

Posljednji susret dana donio je dvoboj Livorna i Juventusa, a Stara dama je u gostima upisala uvjerljivu pobjedu od 3:1. Naš Dario Knežević svih je 90 minuta proveo na terenu u dresu Livorna. Juventus je poveo u 31. minuti susreta, Trezeguet je prihvatio loptu upućenu iz pozadine i poslao je u dalji kut nemoćnog vratara Amelije.

Gosti su u 49. minuti dočekali povećanje vodstva na 2:0. Nedved je dodao za Del Piera koji je krenuo prema golu Livorna, Knežević je zakasnio izići na tu loptu, a napadač Juventusa je bez problema matirao Ameliju. U 54. minuti domaćini su ostali s igračem manje, zbog drugog žutog kartona teren je morao napustiti De Vezze. Juventus je to kaznio u 63. minuti, svojim drugim pogotkom u susretu vodstvo Stare dame na 3:0 povisio je Trezeguet. Rezultat se ponovno promijenio u 79. minuti, a Bogdani je uspio svladati Belardija za konačnih 3:1 i sva tri boda Juventusu iz ovog susreta.

Serie A, 20. kolo: Udinese - Inter 0:0, Milan - Genoa 2:0, Empoli - Fiorentina 0:2, Atalanta - Reggina 2:2, Cagliari - Napoli 2:1, Torino - Lazio 0:0, Catania - Parma 0:0, Livorno - Juventus 1:3.