Hrvati skromni, Olympiacos poražen

Kristian Hohnjec • nedjelja, 27.01.2008.

Najveće iznenađenje u 14. kolu Grčke A1 lige svakako je pobjeda PAOK-a nad Olympiacosom. Njihov rival Panathinaikos je bez velikih problema prošao i Rethimno. Učinak trojice hrvatskih košarkaša bio je mizeran...

PAOK je u Solunu pobijedio goste iz Pireja s 81:80. Lynn Greer (25 koševa) tricom u posljednjoj sekundi samo je ublažio poraz sve problematičnije Gershonove čete, koja je izgubila treći susret u posljednjih deset dana unatoč sjajnom učinku Marca Jacksona (33 poena, 10 skokova). Kod domaćina istaknuli su se Kouvelas (20 koševa, sedam skokova) i mladi bek Verginis (20 minuta, 14 poena, 9/9 slobodna).

Rethimno se dobro odupirao Panathinaikosu, pet minuta prije kraja bili su na 68:73, no atenski bogataš zadržao je savršeni score slavivši s 89:74. Andrija Žižić je za 13 minuta ubacio četiri slobodna bacanja uz skok i četiri osobne pogreške. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Spanoulis i Batiste s po 20 koševa, dok je kod domaćina poen više postigao David Young.

Susret Panelliniosa i Maroussija odlučen je u posljednjoj sekundi. Nikos Bountouris donio je gostima pobjedu od 75:73. Za domaćina Damir Rančić na parketu je proveo dvije minute promašivši tricu i izgubivši loptu. Izvrsnu šutersku dionicu za Maroussi pružio je Costas Haralabidis (26 koševa, 10/12 šut).

Josipovićev Kolossos bio je bez šansi na gostovanju kod Panioniosa (89:65). Razlog tome je i nešto slabija igra našeg košarkaša, koji je postigao samo sedam poena (šut 2/7) uz četiri skoka i asist.

A1 Grčka liga, 14. kolo: Panellinios - Maroussi 73:75; Aris - AEP Olympia 75:66; AEK - Egaleo 81:70; Panionios - Kolossos 89:65; AEL - Olympia Larissa 75:62, PAOK - Olympiacos 81:80; Rethimno - Panathinaikos 74:89.