Derbi pripao domaćinu

Goran Tomičić • nedjelja, 27.01.2008.

U 17. kolu Bwin lige odigran je veliki derbi između Sportinga i Porta u kojem su domaći bili bolji. Uniao Leiria je stigla do prve pobjede, a puni uspjeh ubilježio je i Leixoes...

Sporting je protiv Porta poveo preko Vukčevića u 13. minuti, a dvije minute kasnije Izmailov je postavio konačan rezultat. Momčad iz Lisabona tako je stigla na treće mjesto, a prednost vodećeg Porta pred drugoplasiranom Benficom pala je na osam bodova.

Paulo je u 24. minuti bio precizan za vodstvo Uniao Leirije protiv Academice, a isti igrač je svojim drugim golom u 68. minuti najavio uspjeh svoje momčadi. Dvije minute prije kraja Laranjeiro je s bijele točke još jednom razveselio navijače Leirije, a u posljednjoj minuti smanjio je Edgar.

U dvoboju Nacionala i Vitorije Setubal nije bilo golova, a bio je to čak deseti ovosezonski remi gostujuće momčadi. Roberto je u 60. minuti donio Leixoesu važne bodove protiv Pacos Ferreire. Naval i Amadora su podijelili bodove. Marcelinho je u desetoj minuti pogodio za prednost domaćina, a u posljednjoj minuti izjednačio je Moreno.

Bwin liga, 17. kolo
Naval - Amadora 1:1, Leixoes - Pacos Ferreira 1:0, Uniao Leiria - Academica 3:1, Nacional - Vitoria Setubal 0:0, Sporting - Porto 2:0.