Ostali sportovi

Važna pobjeda Zagreba

Goran Tomičić • ponedjeljak, 28.01.2008.

Zagreb je u svojoj dvorani svladao Grobničan i pobjegao Mladosti na osam bodova razlike, budući da su Dugorešanke poražene u Puli. Od ostalih susreta izdvojiti treba slavlje Azene u Vukovaru...

U iznimno zanimljivoj utakmici Vukovarke su uzele prvi set protiv Azene, no u nastavku se dogodio preokret. Libero Azene Vikić odigrala je sjajnu utakmicu i na krilima njenih veličanstvenih obrambenih reakcija gošće su izjednačile, a potom uvjerljivo uzele i treći set. U četvrtom setu gledatelji su vidjeli iznimno dramatičnu igru poen za poen koja je 29:27 otišla na stranu Azene.

Šibenik je u svojoj dvorani poražen od Kaštele. Domaće su dobro otvorile prvi set i imale prednost 7:5, ali više od toga nisu mogle i Kaštelanke su povele. U drugom setu razlika u kvaliteti bila je još jasnija budući da su Šibenčanke povele 4:2, ali gošće potom rade seriju od čak 15:0 i sve je bilo gotovo. Treći set samo je potvrdio tko je favorit.

Slavljem protiv Cestorada Pivovara je i teoretski osigurala Ligu za prvaka. Bio je to zanimljiv dvoboj, ali Osječanke su ipak bolje i nisu dopustile gostima više od 20 poena u jednom setu.

Pulska OTP Banka očekivano lako je svladala Mladost iz Duge Rese. U prva dva seta gošće su uzele ukupno 12 poena, a u trećem je bila nešto ravnopravnija igra, ali domaće su ipak zaključile susret s sigurnih 25:19.

Pred svojim navijačima Zagreb je uzeo važne bodove protiv Grobničana. Sigurna igra donijela je domaćim igračima prednost 2:0 u setovima, a gošće su u trećem setu uzvratile na sličan način. Agresivna igra u četvrtom setu donijela je Zagrebu sva tri boda.