Olić spasio HSV, Vručina debitirao

Petar Plevnik • subota, 02.02.2008.

Nakon jučerašnje pobjede Bayerna u Rostocku, subotnjim susretima nastavljeno je 18. kolo Bundeslige. Sa sjajnim igrama nastavio je Ivica Olić, koji je svojim pogotkom uspio spasiti HSV domaćeg poraza od Hannovera, dok je Bojan Vručina odigrao svoje prve minute u dresu Duisburga. Jedinu domaću pobjedu upisao je Karlsruhe, dok je Hertha zahvaljujući hat-tricku debitanta Martina Fenina na domaćem terenu doživjela debakl protiv Eintrachta...

Da Hannover polako, ali sigurno postaje odlična momčad, pokazalo je i gostovanje u Hamburgu. Od samog početka gosti su se nametnuli kao bolja momčad i kruna takve igre stigla je u 41. minuti, kada Huszti realizira 11-erac nakon prekršaja Demela nad Schulzom.

Na odmoru trener domaćina Stevens priznaje svoju pogrešku i premješta Olića iz veznog reda u vrh napada, u kojem je do tada igrao Van der Vaart. U nastavku susreta HSV je zaigrao puno opasnije, redale su se prigode pred vratima gostiju, a jednu takvu u 71. minuti u pogodak je pretvorio Ivica Olić, najbolje reagiravši nakon odbijenog udarca Van der Vaarta.

Remi HSV-a odlično je iskoristio Bayer iz Leverkusena, koji je pobjedom u Cottbusu preuzeo treće mjesto na ljestvici. Od prve minute svoje mjesto u posljednoj liniji domaćina našli su Kristijan Ipša i Mario Cvitanović, a upravo je mladi hrvatski reprezentativac u 15. minuti asistirao za vodeći pogodak Papadopulosa, napadača koji je u Energie pristigao na posudbu upravo ove zime iz Leverkusena.

U nastavak susreta gosti ulaze puno odlučnije te u 59. minuti nakon gužve u 16-ercu domaćini preko Rolfesa stižu do izjednačenja. Do potpunog preokreta Apotekari stižu tri minute kasnije pogotkom Bulikina, no Energie se ne predaje te preko Bassile u 77. minuti vraćaju stvari na početak. Ipak, gosti do sva tri boda dolaze četiri minute prije kraja susreta, kada Stiven Rivić, koji je u igru ušao u 63. minuti, skrivljuje 11-erac, a Rolfes s bijele točke donosi gostima sva tri boda.

Nakon prilično razočaravajuće jeseni, Hertha svojim navijačima nije ponudila ništa bolju najavu proljetnog dijela prvenstva. U redovima domaćina, u kojima je svih 90 minuta igrao Josip Šimunić od prve su minute krenuli novaci Raffael i Kačar, baš kao i Fenin kod gostiju. Upravo se češki napadač iz Teplica pokazao kobnim za Herthu. Najprije je u 39. minuti iz blizine doveo goste u vodstvo, da bi u 60. minuti udvostručio prednost gostiju. Debi iz snova Fenin je upotpunio hat-trickom 90. minuti, a vrijedi napomenuti kako je u sva tri navrata u ulozi asistenta bio Grk Amanatidis.

Slika 1 od 2.

Do boda u samoj završnici susreta stigla je Borussia, koja je poraz u Duisburgu izbjegla tek zahvaljujući pogotku Klimowicza u prvoj minuti sudačke nadoknade. Domaćini su do vodstva stigli u 18. minuti, nakon što Filipescu koristi lošu reakciju vratara Zieglera i zabija za 1:0. Nova loša reakcija gostujućeg vratara kažnjena je u 30. minuti, kada Wili udarcem s ruba 16-erca hvata Zieglera na spavanju i udvostručuje vodstvo Duisburga, koje je u 3:0 neposredno prije odlaska na odmor vrlo lako mogao pretvoriti Lavrič.

Nakon svega šest minuta igre u nastavku Kehl svojim pogotkom vraća goste u igru, no samo osam minuta kasnije Tarrache sigurno realizira 11-erac i vraća Duisburg na dva razlike. Da će ovo biti njegov dan Klimowicz je najavio pogotkom na asistenciju Federica u 68. minuti, a isti je tandem bio na djelu i u prvoj minuti sudačke nadoknade kada Argentinac spašava goste poraza. Zbog ozljede u redovima domaćina nije bilo Roberta Kovača, dok je Mladen Petrić odigrao svih 90 minuta.

Za jedinu domaću pobjedu pobrinuo se Karlsruher, koji je na svom terenu s 2:0 bio bolji od Nürnberga. U redovima gostiju od prve minute debitirao je Jan Koller, no ni to nije pomoglo Francima da izbjegnu novi poraz i začelje na ljestvici. Ključan trenutak susreta dogodio se u 57. minuti kada Wolf zarađuje isključenje. Domaćini brojčanu prednost prvi put koriste u 66. minuti i preko Eichnera dolaze u vodstvo, da bi slatku osvetu svom bivšem klubu pogotkom za konačnih 2:0 u 74. minuti priredio Australac Kennedy. Leon Benko nije konkurirao za momčad gostiju.

S novim mukama u novoj godini nastavila je i Arminia. Momčad našeg Andrea Mijatovića, koji je odigrao 60 minuta za domaćine, doživjela je novi poraz, ovaj put na domaćem terenu od Wolfsburga. Vrijedna tri boda Vukovima je u 27. minuti donio Grafite.

Bundesliga, 18. kolo., 2.2.2008.:
Arminia - Wolfsburg 0:1, Energie - Bayer 2:3, Duisburg - Borussia 3:3, HSV - Hannover 1:1, Hertha - Eintracht 0:3, Karlsruhe - Nürnberg 2:0.