Široki - Cibona: Cibona uzela ponuđeno

Branimir Korać • subota, 02.02.2008.

Cibona je uspjela doći do gostujuće pobjede u 20. kolu NLB lige. Na gostovanju u Širokom Brijegu upisala je tijesnu pobjedu protiv domaćina koji se posve oslonio na vanjski šut ispucavši čak 37 šuteva za tri poena. Pogodili su tek 11 i Cibona je te silne promašaje kaznila...

Nije Cibona odigrala utakmicu na euroligaškom nivou, no unatoč tome uspješno je prošla vruću Pecaru i uzela vrijedne gostujuće bodove. Širokobriježani su sve vrlo dobo šutirali za tri poena u jednom dijelu susreta, da bi nakon toga šut stao, a oni nastavili s dalekometnim pokušajima i tako u biti Ciboni poklonili pobjedu.

Početak susreta bio je u znaku domaćina koji brzo stvara prednost i krajem prve četvrtine ima prednost i od osam poena. Damir Mulaomerović pobrinuo se kako bi se taj zaostatak smanjio, prvo pogodivši tricu, a zatim nakon trice Šole ubacuje i slobodna bacanja za konačnih 22:16 nakon prve četvrtine.

Bubalo i Špralja dobro otvaraju drugu četvrtinu te Široki odlazi na najviših plus deset i vodi 30:20. Prednost od desetak poena domaćin drži do sredine četvrtine, a onda Hoskin i Warren spuštaju zaostatak na minus dva i taj se razmak održava sve do odlaska na odmor.

Drugo poluvrijeme Cibona otvara sa 6:0 i činilo se kako će domaćin napokon ''položiti oružje''. No Široki ne dopušta Ciboni da se odvoji i uđe u mirniji tijek susreta već tricama Fajarda i Šole te uz Šolino dodatno bacanje ponovno preuzimaju kontrolu nad rezultatom. Krajem treće četvrtine Široki je imao priliku slomiti Cibonu, Špralja i Bubalo su ih tricama doveli na plus šest, no Zimmerman ne koristi slobodna bacanja i to Cibona kažnjava. Sa završnicom treće i početkom posljednje četvrtine Cibona radi velikih 11:0 i vodi 71:66.

Slika 1 od 1.

Širokobriježani u završnici susreta se i dalje drže u igri, ne dopuštaju Ciboni bijeg na prednost veću od 4-5 poena i minutu prije kraja propuštaju priliku za poravnanje. Štemberger je pogodio tek jedno slobodno bacanje kod 79:77 za Cibonu, Warren na drugoj strani ubacuje tricu, no odmah uzvraća Špralja. U posljednjoj minuti Cibona ima poen prednosti, Rozić promašuje tricu i Široki ima napad za preokret. Fajardo se odlučuje na ukupno 36. pokušaj za tricu, nije precizan i domaćin radi prekršaj nad Hoskinom. Amerikanac ubacuje jedno bacanje za 83:81, Široki pokušava doći do pobjede, ali Štembergerov šut za tricu nije precizan i Cibona upisuje pobjedu.

Chris Warren ponovno je bio najbolji Cibos sa 17 poena, sedam skokova i sedam asistencija, Hoskin je dodao 17 poena i pet skokova, a odličan je bio i Vukušić sa 16 poena. Kod domaćina Sharif Fajardo ubacio je 20 poena, Anthony Šola dodao je 17 poena i pet skokova, a Šime Špralja 14 poena i deset skokova.