Jugo startao porazom

Branko Barić • nedjelja, 03.02.2008.

Neće Rudolf Jugo po dobrom pamtiti svoj debi na klupi Geoplin Slovana jer Ljubljančani nisu imali nikakvih izgleda protiv Vojvodine u 20. kolu NLB lige. Nešto bolje držali su se momci iz Domžala u Železniku, no i oni se kući vraćaju poraženi...

Novosađani su već nakon sedam minuta igre imali velikih 14 razlike (17:3), no tu još nisu prelomili susret. Gosti se u 17. minuti vraćaju na 29:28, no ne uspijevaju duže držati korak s Vojvodinom. Do kraja domaćini nisu imali nikakvih problema i do pobjede su došli s ugodnih 80:64. Ivan Ivanović prvo je ime susreta s 20 poena i šest skokova, dok je Marko Peković ubacio 15 uz četiri ukradene lopte. Simon Petrov predvodio je ekipu Slovana s 15 koševa i šest skokova.

"Pokušali smo sve što smo mogli, ali nismo uspjeli agresivnošću spriječiti domaćine. Mislim da je Nemet u ključnim situacijama imao važnu ulogu i svojim tricama oržavao prednost", izjavio je Jugo nakon susreta.

Aktualni slovenski prvaci pali su tek u nastavku susreta na gostovanju u Železniku. Na poluvrijeme su otišli s prednošći 35:29, no u drugom dijelu proradio je šut domaćinima (u prvih 20 minuta šutirali su očajnih 1/10), koji trojkom Mladena Jeremića u 34. minuti odlaze na plus sedam i prelamaju susret. Do kraja su mirnom i rutiniranom igrom tu prednost još i povećali na konačnih 82:69.

Jeremić i Zoran Erceg predvodili su FMP s po 16 postignutih poena, dok je na drugoj strani Zagrepčanin Robert Troha ubacio 19 pogodaka.

NLB, 20. kolo, 2.2.2008.: Vojvodina – Geoplin Slovan 80:64, FMP – Helios Domžale 82:69