Žuti potopili Armence

Kristian Hohnjec • nedjelja, 03.02.2008.

U pripremnom susretu Inter Zaprešić nadigrao je armenski Ararat 4:0. Možda i više od uvjerljive pobjede raduju dva pogotka 18-godišnjeg Ante Ištuka. Trener Milivoj Bračun ovog tjedna dobio je nova dva nogometaša, budući da su potpise na ugovore stavili Čeh Jaroslav Nesvadba i Ante Šimunac...

Milivoj Bračun u susret s Araratom krenuo je s postavom koja bi lako mogla istrčati i za tri tjedna kada na zaprešićkom stadionu u uvertiri proljetnog dijela prvenstva gostuje Zagreb. Žuti su poveli u 40. minuti pogotkom Dalibora Starčevića. U 51. prednost je povećao Mario Grgurović, da bi s dva gola u posljednjih 15 minuta pozornost na sebe skrenuo talentirani junior Ante Ištuk (76. i 84.).

Zaprešićani su ovog tjedna konkurenciju ojačali s dvije nove pridošlice. Češki stoper Jaroslav Nesvadba stigao je iz ruskog Zenita. 25-godišnjak kandidirat će za mjesto u obrani. Ante Šimunac već neko vrijeme trenira sa Žutima, a riječ je o 23-godišnjaku koji je prošao omladinske kategorije münchenskog Bayerna, da bi potom igrao u turskom Goztepeu.

Sljedeći pripremni susret Inter igra u utorak protiv Vinogradara.