Senzacija usred Zagreba

Ivana Strahija • nedjelja, 03.02.2008.

Nitko nije očekivao pobjedu Požege usred Kutije šibica, no dogodilo se upravo to, a Kutjevački se podrum pobjedom digao na ljestvici. Podravka i Lokomotiva ubilježile su po dva boda.

Varaždinkama u Osijeku nije bilo lako, domaći je sastav bio daleko moćniji od novopridošle Koke. Nešto je ravnopravniji bio prvi dio utakmice, u kojoj Koka čak i vodi na kratko, ali čim su Osječanke počele igrati kako treba dvojbe o pobjedniku nije bilo. Već nakon uvodnih minuta drugog poluvremena Osijek je imao +10.

Požežanke su Zagrepčankama održale lekciju usred parketa Kutije šibica. Gošće su od prve minute susreta vodile, a Trešnjevka je slijedila, da bi Požežanke u posljednjim minutama prvog dijela stigle do +3. I u drugom je poluvremenu presudila završnica, jer premda se Trešnjevka digla, Kutjevački je podrum preko precizne Marušić 30 sekundi pred kraj došao do 28:27.

Riječanke se i dalje ne zaustavljaju, i kod kuće su upisale pobjedu, iako smo se nakon uzleta Tvina u prošlom kolu nadali boljem otporu u Rijeci ovog vikenda. No, Zamet je o tome imao drukčije mišljenje. Lijepo uigranim akcijama domaće su rasturile slabu obranu Virovitice.

Drugi očiti favorit kola, zagrebačka Lokomotiva, opravdala je status u susjednim Sesvetama, visokom pobjedom od +10. Sesvećanke ipak nisu zaslužile toliki poraz jer su većim dijelom susreta odlučno prijetile Lokomotivi, a na svojoj strani imaju i najboljeg strijelca susreta, I. Milić (sedam pogodaka).

I Podravka je Pulu otputovala kao favorit, i premda je domaća Arena pružila iznimno dobru partiju, otišla kući sa dva boda. Usprkos porazu Arena i dalje drži samu sredinu ljestvice. Splićanke i u ovom kolu slabo, Trogir je lako domaćinstvo iskoristio za nabijanje gol razlike i razigravanje ekipe.