Partizan i Olimpija teško do bodova

Sanja Čalić • nedjelja, 03.02.2008.

U vrlo neizvjesnoj utakmici 20. kola regionalne lige Partizan je uspio svladati četvrtoplasirani Hemofarm, iako je momčad iz Vršca imala u posljednjem napadu priliku izboriti produžetak, a vrlo su ravnopravan susret odigrali Olimpija i Budućnost, no i iz ovog su dvoboja domaćini izašli kao pobjednici…

Partizan Igokea – Hemofarm STADA 89:86

U vrlo izjednačenom početku utakmice kojeg su obilježile izmjene u vodstvu, budući da se igralo koš za koš, nijedna se momčad nije uspijevala rezultatski odvojiti sve do posljednjih trenutaka prve dionice kada je Partizan tricom Tripkovića te slobodnim bacanjima Božića došao do pet poena prednosti (18:13). No to im je vodstvo potrajalo tek do 13. minute kada je Hemofarm serijom 8:0, u kojoj je glavnu rolu imao Marshall, anulirao Partizanovu prednost i preuzeo vodstvo (23:26).

Svoju je malu prednost u vrlo izjednačenoj igri momčad iz Vršca stvarala tricama, no Partizan nije posustajao te je na odmor otišao s tek pola koša zaostatka (39:40). Beograđani su u 24. minuti susreta nakon vezanih koševa Veličkovića i Palacia došli do najveće prednosti dotad (54:47), ali smanjenje Hemofarmovog zaostatka do kraja treće dionice (68:64) bilo je uvertira u neizvjesnu završnicu.

Partizan je blago vodstvo održavao sve do 36. minute kada im se Hemofarm još ozbiljnije približio nakon uzastopnih koševa Marshalla i Mačvana (78:77), no do samog kraja utakmice, koju je zaključio slobodnim bacanjima Veličković (17 poena, šest skokova), gosti nisu uspjeli doći do preokreta, a priliku za ulazak u produžetak prokockao je Marshall (18 koševa, šest skokova) promašivši tricu u posljednjim sekundama susreta.

Union Olimpija – Budućnost 72:68

Lošiji ulazak u utakmicu Podgoričana iskoristila je Olimpija, predvođena Taylorom i Miličem, napravivši već do sedme minute seriju 15:5 te je tako stvorila prednost koju je održala do konca prve četvrtine (20:12). Čak sedam minuta čekalo se u drugoj dionici na prvi koš Budućnosti, a Olimpija je u tom periodu uspjela svoju prednost povećati i na 17 koševa razlike (29:12), no serijom od 6:0 u kojoj je većina poena bila u izvedbi Bakića, Budućnost je do kraja poluvremena smanjila zaostatak (36:22).

Nastavak su susreta Podgoričani otvorili serijom 9:2 koju su izrežirali Micov i Maraš, te su u trećoj četvrtini nastavili s pritiskom na Olimpiju koji im se i isplatio, jer su u posljednjih deset minuta susreta ušli s tek tri poena zaostatka (51:48). Budućnost je u naletu odigrala i početak završne dionice, te se najprije u 37. minuti tricom Dragičevića približila Olimpiji na pola koša, a potom tricom Popovića i preuzela vodstvo (59:61).

Sve do isteka 40. minute igralo se vrlo izjednačeno, a iako je Budućnost minutu prije kraja imala malu prednost (64:67), Olimpija je serijom 8:1, ponajprije precizno izvedenim slobodnim bacanjima, uspjela izboriti pobjedu. U redovima domaće momčadi najučinkovitiji su bili Milič (14 poena, četiri skoka) i Taylor (13 poena, dva skoka), dok su Budućnost predvodili Maraš s 16 poena te Gordić (14 poena, četiri skoka) i Micov (14 poena, tri skoka).

NLB liga, 20. kolo: Partizan Igokea – Hemofarm STADA 89:86, Union Olimpija – Budućnost 72:68