Golijada pripala Boavisti

Goran Tomičić • ponedjeljak, 04.02.2008.

Najzanimljiviju nedjeljnu utakmicu portugalskog prvenstva odigrali su Boavista i Pacos Ferreira, a sretniji su ipak bili domaćini. Ostale tri utakmice također su završile minimalnim pobjedama domaćina...

Pacos Ferreira povela je protiv Boaviste golom Ricardinha u osmoj minuti. Deset minuta kasnije Lainel je izjednačio, a isti igrač je u 27. minuti donio prednost Boavisti. No, deset minuta je i gostima bilo potrebno za izjednačenje, a strijelac je bio Wesley. Golijada se nastavila u 44. minuti kad je Ribeiro pogodio za novu prednost Boaviste, koja je trajala samo do gola Cristiana tri minute kasnije. U 77. minuti Laionel je treći put poslao loptu u mrežu za slavlje Boaviste 4:3. Gosti su ovim porazom stigli u zonu ispadanja.

Golom Pedra u 39. minuti Belenenses je uzeo važne bodove protiv Sportinga. Maritimo je neočekivano poražen od Academice, a jedini strijelac bio je Edgar već u petoj minuti.

Vitoria Guimaraes je preokretom protiv Leixoesa stigla na treće mjesto. Gosti su poveli preko Goncalvesa u 14. minuti, a taj rezultat su čuvali do 78. minute i izravnog crvenog kartona Jaimea. Guimaraes je dvije minute kasnije preko Marquinha iskoristio brojčanu prednost, no bez iste je odmah i ostao, budući da je u 82. minuti Sereno dobio drugi žuti karton. Tri minute prije kraja Roberto je donio pobjedu domaćinu.

Bwin liga, 18. kolo:
Boavista - Pacos Ferreira 4:3, Academica - Maritimo 1:0, Vitoria Guimaraes - Leixoes 2:1, Belenenses - Sporting 1:0.