Ostali sportovi

Pivovara zaustavljena

Goran Tomičić • utorak, 05.02.2008.

Grobničan je u 14. kolu nanio Pivovari prvi ovosezonski prvenstveni poraz. U derbiju začelja Zagreb je u Dugoj Resi nadigrao Mladost i odvojio se na velikih 13 bodova prednosti...

Jedno od najvećih ovosezonskih iznenađenja dogodilo se u Kostreni, gdje je Grobničan pobijedio Pivovaru. Osječanke su rutinski uzele prvi set, no u nastavku dvoboja Kostrenjanke su sjajno odigrale. Od početka drugog seta kontrolirale su igru i osvojile sve ključne poene, što im je donijelo izjednačenje. Slično je bilo i u trećem setu, a u posljednjem setu domaće su dodatno podigle ritam i Pivovara nije imala izgleda. Osječanke su vjerojatno mislima već u Ligi za prvaka, no to ne umanjuje uspjeh Grobničana.

Zagreb je mnogo lakše od očekivanog pobijedio u Dugoj Resi. Mladostašice su se opet borile u granicama svojih mogućnosti, ali to nije bilo ni približno dovoljno. Još jednom se osjetio katastrofalan odnos uprave prema momčadi. Rezultat dovoljno govori, pojačane Zagrebčanke nisu imale većih problema. U domaćim redovima vidjelo se iskustvo Mrzljak, Lipković i Lukačić, no ova momčad Mladosti teško može više od časnog poraza.

Iako slavlje OTP Banke u gostima kod Azene rezultatski izgleda uvjerljivo, Puljanke su teškom mukom došle do bodova. Azena je čak bila bolja i u svakom setu je do završnice održavala prednost. No, Puljanke su redovito bile sigurnije u presudnim trenucima, što im je donijelo bodove. U dobroj momčadi Azene bolje od ostalih bile su Marina Vikić i Dijana Reščić. Najbolja igračica OTP Banke bila je sjajna Bonita Wise.

Izostanak Cecilije Dujić znatno je oslabio Kaštelanke u domaćem dvoboju protiv Vukovara. Kvalitetne gošće sigurnom igrom su uzele prvi set, no domaće su uzvratile na sličan način i izjednačile. Treći set bio je dramatična izmjena poena, koja je pripala Vukovaru, a u posljednjem setu raspala se igra Kaštelanki.

Cestorad je uvjerljivo svladao Šibenik. Vinkovčanke su odigrale mnogo agresivnije i koncentriranije, a posljedica toga je 25:15 i 25:10 u prva dva seta. Šibenik je u posljednjem setu zaigrao nešto bolje, ali slavlje domaćih nije bilo ugroženo.