Ostali sportovi

Prvi bod Mladosti

Goran Tomičić • četvrtak, 07.02.2008.

U 15. kolu dugoreška Mladost je minimalnim porazom od Azene uzela prvi ovosezonski bod. OTP Banka je pobjedom protiv Kaštela potvrdila plasman u Ligu za prvaka...

Azena je sigurnom igrom uzela set protiv Mladosti, ali u nastavku su gošće zaigrale neočekivano sjajno. Drugi set bio je dramatičan do posljednjeg poena, a presudili su odlični smečevi Marije Lipković i Mladost je izjednačila. U trećem setu Azena nije uspjela prijeći 20 poena i bod je otišao u Dugu Resu, a i u ovoj dionici Lipković je bila nezaustavljiva. Domaće su se ipak oporavile od šoka, te na krilima Gorički i Prše uspijevaju izjednačiti, a u petom setu su bile koncentriranije i mnogo teže od očekivanog upisale pobjedu.

Slika 1 od 1.

Zanimljivo je bilo u dvoboju OTP Banke i Kaštela, u kojem su Puljanke pred svojim navijačima osigurale Ligu za prvaka. Konačnih 3:0 ipak nije realan prikaz događaja na parketu, budući da su Kaštelanke tijekom cijelog dvoboja bile ravnopravan suparnik, no domaće su ipak bile spretnije.

Pomlađena ekipa Šibenika nije mogla protiv Grobničana. Sigurnom igrom gošće su uzele prvi set, a u sljedećem su dodatno povisile ritam i povele s 2:0. U trećem su setu Šibenčanke uspjele pružiti jako dobar otpor i dva puta su imale tri poena prednosti, ali nakon domaćeg vodstva od 19:16 iskusnije Kostrenjanke su izjednačile na 22:22 i znale su mirno privesti dvoboj kraju.

Odličnu odbojku vidjeli su gledatelji dvoboja Vukovara i Cestorada. Vukovarke su bez većih problema uzele prvi set, no drugi set bio je nevjerojatno dramatična izmjena poena koja je otišla na stranu gostiju. Domaće su treći set uzele lakše nego prvi, no potom slijedi još jedan dramatičan set kojeg opet minimalnim rezultatom uzimaju gošće.

Zanimljivost je kulminirala u petom setu. Igračice Vukovara nisu iskoristile tri meč-lopte, a potom svoju priliku nije iskoristila ni ekipa Krešimira Tomića. No, četvrtu meč-loptu Vukovarke nisu ispustile i rezultatom 19:17 upisale su važnu pobjedu.

Pivovara u svojoj dvorani nije imala problema protiv Zagreba. U prva dva seta gošće su ukupno uzele tek 16 poena, a malo bolje su zaigrale u posljednjem setu, no ni tada nisu imale izgleda.