Zimski sportovi

Ivica opet na postolju

Goran Tomičić • subota, 09.02.2008.

Nastavlja se odlična sezona Ivice Kostelića. Odličnim nastupom u drugoj vožnji slaloma u Garmisch-Partenkirchenu plasirao se na postolje uzevši treće mjesto. Pobijedio je Herbst, a ispred Ivice je bio i Moelgg...

Bila je to još jedna sjajna utrka našeg najboljeg skijaša. Nakon prve vožnje bio je četvrti, a u drugom nastupu uspio je doći do prvog slalomskog postolja nakon Alta Badije u prosincu 2006. godine. Zanimljivo je spomenuti i da je Ivica četvrti vikend u nizu na postolju u utrci Svjetskog kupa.

U drugu vožnju je krenuo s dvije stotinke prednosti ispred tada vodećeg Devillea, no do prvog prolaza to je palo na devet stotinki zaostatka, a nešto opreznijom vožnjom u sredini izgubio je još 13 stotinki, no donji dio odvezao je nevjerojatno dobro i na ulasku u cilj semafor je pokazao 11 stotinki prednosti. Potom je krenuo Lizeroux, koji je u donjem dijelu napravio veliku grešku, što je značilo novo postolje za Ivicu.

Vezane vijesti

Pobjedu je bez većih problema obranio Herbst. Imao je 45 stotinki prednosti ispred Moelgga i krenuo je oprezno, no u sredini je povisio ritam te povisio prednost na 74 stotinke, što je znao sačuvati. Slično je odvezao i drugoplasirani Moelgg, koji je u prvoj vožnji bio 33 stotinke brži od Ivice. Tu prednost je već u gornjem dijelu agresivnim nastupom povisio na 57 stotinki, a u sredini je povisio za dodatnih 26, što mu je omogućilo mirnu vožnju u donjem dijelu.

Slovenci nakon dugo vremena imaju dvojicu među deset najboljih, a priča druge vožnje je Mitja Valenčič, koji se s 20. mjesta popeo na deveto. Raich je 11. pozicijom smanjio zaostatak za Millerom u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Unatoč 25. mjestu Grange je zadržao vodstvo u slalomskom poretku, dok se Ivica popeo na osmo mjesto, a na toj poziciji je ostao i u ukupnom poretku.