Artland zadržao vodeću poziciju

Sanja Čalić • nedjelja, 10.02.2008.

Nakon odigranog 19. kola njemačke lige koje će biti kompletirano u srijedu susretom između NY'er Phantomsa i TBB Triera, Artland Dragonsi su se pobjedom nad Kölnom održali na vrhu ljestvice, dok je momčad EWE Basketsa, unatoč dobrom izdanju Longina upisala još jedan poraz…

Iako su u svojim redovima imali iznimno raspoloženog Pauldinga (30 koševa, pet skokova), momčad EWE Basketsa nije uspjela ostvariti pobjedu na gostovanju kod Dt. Bank Skylinersa (91:77). Skylinersi su već do poluvremena stvorili prednost od 18 poena koju nije ugrozila ni bolje odigrana treća četvrtina momčadi iz Oldenburga u kojoj je uz Pauldinga dvoznamenkasti učinak imao tek Branimir Longin (14 poena, tri skoka i dvije asistencije).

Domaću je momčad predvodio Allen s 22 poena i šest skokova, dok je naš drugi igrač u EWE Basketsima Jasmin Perković u 33 minute provedene na parketu postigao učinak od devet poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Četvrtoplasirani Telekom Basketsi svladali su na svom parketu S. City Jenu unatoč vrlo dobrom otporu kojeg je momčad sa začelja ljestvice pružala tijekom čitavog susreta (88:79). Gostujuća se momčad na ulasku u posljednju četvrtinu približila Telekom Basketsima na samo tri poena razlike, no bolje odigranom završnicom domaći su ipak priveli susret kraju u svoju korist. Najveći obol pobjedi domaće momčadi dali su Frazier (26 poena, osam skokova i pet ukradenih lopti) i Bowler (20 poena, četiri skoka), a u redovima S. City Jene najučinkovitiji je igrač bio Felton (18 poena, dva skoka).

Na samom početku susreta protiv Giessen 46ersa berlinska je Alba stvorila prednost od devet poena koju je do kraja susreta i povećala (64:77) te opravdala ulogu velikog favorita nad momčadi s dna prvenstvene ljestvice. Četvorica igrača Giessena imala su na kraju susreta jednak broj postignutih poena (11), dok je Albu do pobjede nosio Brown s 24 poena.

U vrlo ravnopravnoj borbi koja se vodila od prve minute Bremerhaven se ipak s gostovanja kod Walter Tigersa uspio vratiti s novim bodovima (75:78). Nakon tri vrlo izjednačene četvrtine Bremerhaven, u čijim je redovima vrlo dobar nastup imao Funk (19 poena, sedam skokova), je ključnu prednost za pobjedu ostvario u samoj završnici susreta.

Bez većih je poteškoća vodeća momčad prvenstva na domaćem terenu došla do pobjede nad Kölnom (95:72). Iako su gosti na kraju prvog dijela imali prednost od pola koša, Artland Dragonsi su s 55 postignutih poena u drugom poluvremenu osigurali pobjedu te se tako zadržali na samom vrhu prvenstvene ljestvice. Ponajbolji je igrač Artlanda u ovom susretu bio Rowland sa 17 poena, tri skoka i četiri asistencije, dok je u protivničkoj momčadi najbolju rolu imao Idbihi (21 poen, pet skokova).

Odlučujuću prednost koja im je donijela pobjedu nad BG 74 Göttingenom (90:85), Giantsi iz Leverkusena ostvarili su u drugoj četvrtini koju su dobili s 15 poena razlike, premda je Göttingen u drugom poluvremenu bio uspješniji. Najistaknutiji igrač domaće momčadi koja je bila skakački vrlo raspoložena (47 skokova) bio je Fox ostvarivši double – double učinak (26 poena, 12 skokova, četiri asistencije).

Već do kraja prvog poluvremena Brose Basketsi su ostvarili veliku prednost od 19 poena nad digibu Basketsima koju su, predvođeni Greeneom (17 poena, dva skoka), nastavili povećavati sve do kraja susreta (84:60). Iako su u svojim redovima imali vrlo raspoloženog Blacka (23 poena, jedan skok), digibu Basketsi nisu se nakon lošijeg početka uspjeli vratiti u susret, stoga su bodovi ostali u Bambergu.

U ogledu momčadi koje zauzimaju sredinu ljestvice EnBW je iskoristio lošiji ulazak u susret ratiopharm Ulma došavši do 12 poena prednosti koji su se kasnije pokazali ključnima. Nastavak je dvoboja obilježila vrlo izjednačena igra, a gostujuća je momčad posljednju dionicu uspjela i završiti u svoju korist, no pobjedu momčadi iz Ludwigsburga u kojoj je prednjačio Woudstra (24 poena, šest skokova) nisu mogli ugroziti (95:84).

Njemačka liga, 19. kolo: Dt. Bank Skyliners – EWE Baskets 91:77, Telekom Baskets – S. City Jena 88:79, Giessen 46ers – Alba Berlin 64:77, Walter Tigers – Bremerhaven 75:78, Artland Dragons – Köln 99ers 95:72, Giants Leverkusen – BG 74 Göttingen 90:85, Brose Baskets – digibu Baskets 84:60, EnBW Ludwigsburg – Ratiopharm Ulm 95:84