Poreču gostujući bodovi, ostali domaćinski

Vedran Stilin • ponedjeljak, 11.02.2008.

Ovoga vikenda nastavljeno je natjecanje u Prvoj HRL Dukat za muškarce gdje smo vidjeli samo jedno posrtanje domaćina. Neuspješna na svom parketu bila je momčad Bjelovara koja je puni plijen prepustila sastavu Poreča…

Nakon stanke zbog reprezentativnih obaveza nastavljeno je natjecanje u Prvoj HRL za muškarce. Čast da otvore 16. kolo imali su rukometaši Metkovića i Moslavine u kojemu su Metkovci od prvog trenutka zagospodarili terenom za plus četiri na poluvremenu i konačno slavlje 28:20 zaslugom sjajnih Veraje i Karačića s devet postignutih pogodaka.

Karlovac također nije bio milosrdan domaćin prema sastavu Osijeka svladavši ih 24:21. Bio je to susret u kojemu su Osječani imali pet golova zaostatka nakon 30 minuta igre, da bi u nastavku stigli do izjednačenja koje ipak u konačnici ne uspijevaju pretvoriti u gostujuće bodove.

Najzanimljivije je bilo Rijeci gdje je Zamet do trijumfa nad Medveščakom stigao tek u posljednjoj minuti utakmice. Zagrepčani su dugo vremena u šaci držali Zamet ispustivši vodstvo tek u pretposljednjoj minuti, da bi i dva boda otišla u nepovrat pogotkom Sekulića (6 golova). Batinović s osam golova bio je najbolji u gostujućim redovima.

Jedinim gostujućim bodovima osladili su se rukometaši Poreča trijumfiravši na gostovanju kod Bjelovara 28:24. Za velika dva boda zaslužni su ponajprije sjajni Lovrinović s osam golova i Šporčić sa sedam koji su bili nezaustavljivi za bjelovarski sastav.

Gorica nastavlja po staroj priči. 21:9 već nakon 30 minuta na gostovanju kod Dubrave dovoljno govori o ambicijama velikogoričkog sastava i u nastavku prvenstva. U konačnici je Dubrava stigla do uvjerljivog slavlja 42:23 i tako još više ranila ionako slabašan gostujući sastav.

Siscia je kod kuće za protivnika imala splitski Koteks koji se dobro držao u prvom dijelu otišavši na odmor s izjednačenih 12:12. Ipak, u nastavku Siščani ubacuju u višu brzinu te sjajnom igrom zasluženo stižu do slavlja 29:21.

Dukat Prva HRL, 16. kolo: Metković – Moslavina 28:20, Karlovac – Osijek 24:21, Siscia – Koteks 29:21, Zamet – Medveščak Konica Minolta 24:23, Bjelovar – Poreč 24:28, Dubrava - Gorica 42:23.