Portland bolji od Valladolida

Ivan Ambroš • ponedjeljak, 11.02.2008.

U sjeni europskih natjecanja, 17. kolo Asobal lige nije donijelo značajnije promjene na ljestvici. Portland San Antonio je prije puta za Zagreb porazio Valladolid u derbiju s 31:27, a u svojim momčadima ponovno su se istaknuli Čupić i Božić...

Algeciras i Naturhouse Logrono podijelili su bodove. Iako su domaćini vodili veći dio susreta i s dva gola razlike, zbog tehničkih grešaka Algecirasa pred kraj susreta, konačni rezultat bio je 35:35 (17:18). Ricard Reig i Havard Tvedten bili su najbolji strijelci, svaki s po 11 golova. Algeciras tone sve dublje i dublje, što i ne čudi jer su igrači svoju posljednju plaću u ovoj sezoni dobili za mjesec kolovoz.

Ciudad Real je rutinski porazio Teucro s 30:22 (14:12). Iako su se gosti dobro držali sve do 20. minute i rezultata 10:10, domaćini su poslije toga uzeli stvari u svoje ruke i zabilježili još jednu pobjedu. Sedam golova postigao je Olafur Stefansson, a po pet Alberto Entrerrios i Tortsen Laen. Naš Vladimir Božić bio je najbolji igrač svoje ekipe s 15 obrana (33 %), dok Petar Metličić nije bio u sastavu.

Barcelona je pobijedila Arrate s 36:30 (18:18). Sergio Berrios bio je raspoložen s 10 golova. Osam je zabio Juan Garcia, a sedam Dalibor Čutura. Naš Venio Losert zabilježio je četiri obrane (27 %).

Portland San Antonio je u derbiju bio bolji od Valladolida s 31:27 (16:14). Domaćini su odmah prešli u vodstvo i vodili tijekom cijelog susreta. U drugom poluvemenu su čak imali i osam golova razlike – 27:19. Žikica Milosavljević predvodio je listu strijelaca s devet golova. Osam je zabio Carlos Ruesga. Ivano Balić zabio je dva gola, a Davor Dominiković jedan.

Unatoč vodstvu u prvom poluvremenu i izjednačenom rezultatu tijekom većeg dijela drugog poluvremena, Almeria je na kraju ipak poražena od Aragona s 25:31 (17:14). Najzaslužniji za pobjedu bio je Beno Lapajne sa 16 obrana (39 %). Dobar je bio i Vladimir Perišić s 14 obrana (31 %). Ivan Nikčević zabio je sedam golova.

Torrevieja je doživjela neugodan poraz na svom terenu od Fraikin Granollersa s 21:28 (9:11). Raul Campos s osam i Alvaro Ferrer sa sedam golova vodili su svoju ekipu do pobjede. Kod domaćina istaknuo se Dimitrije Pejanović s 14 obrana (37 %). Naš Ivan Vukas zabio je dva gola iz tri pokušaja.

Octavio Pilotes Posada došao je do važne pobjede protiv susjeda na ljestvici Teka Cantabrije s 26:24 (9:9). Vratari su bili solidni na obje strane: Jorge Oliva zabilježio je 13 obrana (37 %), a Javier Diaz 12 (33 %). Najbolji strijelac susreta je sa sedam golova bio Jose Angel Fernandez. Naš Ivan Čupić postigao je šest golova, a Mario Bjeliš dva.

Antequera je očekivano izgubila od Ademar Leona s 22:25 (9:16). Deset golova zabio je Balasz Laluska. Naš Vladimir Ostarčević postigao je tri gola, Tonči Valčić je iz dva pokušaja zabio dva puta, dok je Mirko Alilović obranio jedan sedmerac.