Poraz na kraju dana

Ivor Krapac • četvrtak, 14.02.2008.

Ivo Karlović nije se pridružio Mariju Ančiću u četvrtfinalu ATP turnira u Marseilleu. "Karlo" je pretrpio poraz od šestog nositelja Marcosa Baghdatisa u posljednjem meču osmine finala...

Prošlogodišnji pobjednik PBZ Zagreb Indoorsa bio je previsoka prepreka za hrvatskog "broja jedan" na kraju dugog dana na jugu Francuske. Baghdatis je slavio u dva seta, uz po jedan break u svakom, sa 6:4 i 6:4.

U prvom setu odluku je donio peti gem, dok je u drugom Cipranin došao do ključnog breaka u završnici, za vodstvo od 5:4. Ivo je svoju najbolju priliku imao po jednom u svakom setu, s po tri break-lopte u drugom gemu prve i druge dionice, no svih šest ostalo je bez realizacije.

Baghdatis se izvukao iz poteškoća odličnim servisom, koji ga je služio cijele večeri, s 15 asova i odličnih 72 % ubačenog prvog u ovom susretu. "Karlo" je završio s asom manje od suparnika, što mu se, pogotovo u dvorani, ne događa tako često.

ATP Marseille, 14.2.2008., osmina finala: Baghdatis (Cipar, 6) - Karlović (Hrvatska) 6:4, 6:4.