Hemofarm - Zagreb CO: Bez šanse u Vršcu

Branimir Korać • petak, 15.02.2008.

Oslabljeni Zagreb u susretu 21. kola NLB lige poražen je u Vršcu. Domaći Hemofarm zahvaljujući odličnih 15 minuta sredinom utakmice stvorio je veliku zalihu koju u posljednjih deset minuta nije mogao ispustiti te je slavio sa 73:66...

Zagreb je upisao, na žalost, očekivani poraz u Vršcu. Mravi su u Vojvodinu otputovali bez Simona i Zadravca što je skratilo klupu i na kraju su ipak očekivano poraženi. Konačan rezultat neće dočarati koliko je lako Hemofarm došao do pobjede, minus sedam na kraju je rezultat tek opuštanja Vrščana u samoj završnici susreta.

U prvih deset minuta Zagreb je igrao vrlo dobro. Osam minuta momčadi su bile rezultatski praktički poravnate da bi u zadnje dvije minute Zagreb napravio seriju 8:0 i četvrtinu završio vodstvom 22:14. Vrlo dobro u tom razdoblju igrali su Tomić i Vladović koji su postigli po osam poena.

Međutim, već sam početak druge četvrtine dao je naznaku da Zagreb neće dobro proći. Agresivni domaćin brzo je napravio seriju 10:0 uz osam poena sjajnog Marshalla i preuzeo vodstvo. U zadnje tri minute prvog poluvremena Hemofarm radi novu seriju, ovaj put 8:0 za 40:32 na poluvremenu. U prvih 20 minuta briljirao je Rawle Marshall koji je ubacio 21 poen, a od toga čak 18 u drugoj četvrtini od ukupno 26 Hemofarmovih. Marshall je za tricu šutirao 4/5 te s linije slobodnih bacanja 9/9.

Slika 1 od 2.

Drugo poluvrijeme počinje velikom serijom Hemofarma 13:0 što znači rješenje pitanja pobjednika. Gosti su ostali gotovo šest minuta bez poena, odigrali vrlo loše tu treću četvrtinu nakon koje Hemofarm ima nedostižnih 20 poena prednosti.

Posljednja dionica susreta bila je tek formalnost. Da tako ne bude Zagreb je pokušao učiniti kada se na startu četvrtine serijom 11:2 približio na 61:50, ali Joksimović tricom ubija svaku nadu. Polaganjem i tricom Vladovića te još jednom tricom Babića, u zadnje dvije minute Zagreb radi 8:0 za približavanje na konačnih 73:66. Za nešto više, vremena nije bilo.

Zagreb su u ovom susretu predvodili Babić i Vladović s po 18 poena te Tomić s 12 poena i 12 skokova, ali lošim šutom 5/15. Kod Hemofarma Marshall je završio s 27 poena dok je Joksimović dodao 14.