Liga prvakinja - Grupa 1, 2. kolo, 15.02.2008.
Oltchim 35:26 Lada Togliatti
Lada Togliatti

Rumunjska mašina opet u pogonu

Ivan Ambroš • petak, 15.02.2008.

U drugom kolu prve skupine Lige prvakinja Oltchim Valcea je s 35:26 (16:12) porazila Ladu Togliatti. Nakon remija s njemačkim Nűrnbergom, Rumunjke su novom pobjedom nastavile niz neporaženosti.

Domaće su rukometašice već u 10. minuti povele sa 7:3. Ruskinje su pokušavale smanjiti razliku, no na odmor se ipak otišlo s četiri gola prednosti rumunjskog sastava 16:12. U drugom dijelu se uglavnom održavala ista razlika sve do posljednjih 10 minuta kada je ekipa Gheorghea Tadicija ubacila u šestu brzinu i susret zaključila s uvjerljivih 35:26.

Listu strijelaca je predvodila izvrsna Meirosu s osam golova, dok su Stanca i Maier zabile po sedam.

Nakon dva odigrana kola Oltchim Valcea ima tri boda, dok je Lada Togliatti još uvijek bez bodova. Druga utakmica drugog kola prve skupine igra se u subotu između Györija i Nűrnberga.