Porto rutinski

Goran Tomičić • nedjelja, 17.02.2008.

Porto je u 19. kolu Bwin lige rutinski svladao Maritimo, a Leixoes i Boavista su podijelili bodove. Dvoboj Nacionala i Vitorie Guimares je prekinut, a većina ostalih utakmica igra se u nedjelju...

Maritimo je do 45. minute imao neodlučen rezultat protiv Porta, a onda je Lopez načeo domaću mrežu. Sve nade Maritima potonule su u 60. minuti kad je Djalma dobio drugi žuti karton, a osam minuta kasnije povisio je Sektioui. Sedam minuta prije kraja Lopez je svojim drugim golom postavio konačnih 0:3.

Leixoes je na domaćem terenu uzeo bod Boavisti. Gosti su poveli preko Obija u 56. minuti, a Goncalves golom u 74. minuti vraća Leixoes u igru. Domaći su uspjeli povesti preko istog igača šest minuta kasnije, a bod Boavisti je dvije minute prije kraja spasio Marcelao. Dvoboj Nacionala i Guimaraesa prekinut je tijekom prvog dijela zbog natopljenog terena i guste magle.