Iznenađenje u Madridu

Zoran Zdelar, Petar Plevnik • nedjelja, 17.02.2008.

Villarreal pamtimo kao jedno od najugodnijih iznenađenja Lige prvaka otprije nekoliko godina, a sve su bliže tome da nas ugodno iznenade i iduće sezone. No, ove su nedjelje propustili osvojiti bitna tri boda u dvoboju sa Santanderom. Deportivo je vodio u derbiju dna ljestvice, no ipak su izgubili susret i zbog toga su se našli u zoni ispadanja, dok se za najveće iznenađenje u posljednjem susretu kola pobrinuo Athletic Bilbao pobjedom nad Atleticom u Madridu...

Villarreal je prije nekoliko godina bio jedno od ugodnijih iznenađenja najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, Lige prvaka, ali im se ubrzo momčad raspala. Počeli su zato ove sezone stvarati novu i čini se da su na odličnom putu da izbore još jedan nastup u tom prestižnom natjecanju. Konkurencija za prva mjesta u Primeri je ogromna te je stoga svaki bod bitan, a dva su ispuštena ove nedjelje kada je gostovao isto prilično dobar ove sezone Santander.

Pred otprilike 20.000 gledatelja gosti su se predstavili u iznimno dobrom izdanju te su bili čak i nešto konkretniji kad je u pitanju stvaranje prilika, ali vratari su ipak uglavnom bili besposleni s obzirom da su od ukupno 30-ak udaraca samo dva išla u okvir gola. Uz takvu preciznost napadača ne čudi da je susret završio podjelom bodova bez pogodaka, iako je imao domaćin prilično više vremena loptu u svom posjedu.

Svjedočilo je 14.000 ljudi na stadionu Recreativa iznimno zanimljivoj utakmici koja bi se mogla pokazati iznimno bitnom na kraju prvenstva u raspletu dna ljestvice. Recreativu je u goste stigao posrnuli Deportivo koji je stigao do vodstva preko Verdua, koji je bio precizan s bijele točke u 10. minuti. Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se i na odmor, a utakmica kao da je tek počinjala s drugim poluvremenom.

Igrala se 53. minuta kada je Beto uspio vratiti susret na početak pogotkom za 1:1, a minutu kasnije sudac ga je crvenim kartonom poslao u svlačionicu. Deportivo nije iskoristio brojčanu nadmoć, već je Florent Sinama-Pongolle u 57. minuti doveo domaćina u vodstvo. U završnici susreta nova uzbuđenja. Riki je u 81. minuti uspio pronaći put do mreže Sorrentina, ali bodovi ipak nisu podijeljeni s obzirom da je u 88. minuti Martin Caceres vratio vodstvo Recreativu što su uspjeli i sačuvati do samog susreta. Deportivo je zbog ovog poraza sada u zoni ispadanja.

U još jednom dvoboju klubova iz donjeg dijela ljestvice Levante ne gubi nadu te unatoč tome što su u 23 utakmice osvojili tek 13 bodova i što im pretposljednji Real Murcia bježi čak deset bodova, no razlika je ovog vikenda ipak smanjena na podnošljivijih sedam bodova. Osasuna je pružila solidnu igru, uspjeli su povesti u 21. minuti, ali motivirani domaćin uspio je preokrenuti rezultat s dva pogotka za nove bodove spasa.

Posljednji susret donio je veliko iznenađenje u Madridu, gdje je Athletic odnio bodove sa Vicente Calderona. Nakon što je Antonio Lopez već u petoj minuti doveo domaćine u vodstvo, činilo se kako će to biti još jedna rutinska pobjeda Atletica. Međutim, šest minuta prije odlaska na odmor Baski pogotkom Susaete dolaze do izjednačenja. Tek što se u nastavku krenulo s centra novi šok za domaćine nakon što Llorente svojim pogotkom dovodi goste do potpunog preokreta. Sve nade domaćina u preokret pokopao je drugi žuti karton Raula Garcije u 51. minuti.

Primera, 24. kolo: Almeria - Real Murcia 1:0, Levante - Osasuna 2:1, Recreativo Huelva - Deportivo La Coruna 3:2, Valladolid - Mallorca 1:1, Villarreal - Racing Santander 0:0, Getafe - Valencia 0:0, Atletico Madrid - Athletic Bilbao 1:2.