Favoriti uvjerljivo, šestice Ivankovića i Lackovića

Petar Plevnik • nedjelja, 17.02.2008.

Zbog europskih obaveza najboljih klubova, 22. kolo Bundeslige proteglo se na tjedan dana. Favoriti su upisali uvjerljive pobjede, a u derbiju kola Kronau je na domaćem terenu svladao HSV. Od hrvatskih igrača najbolji učinak imali su Blaženko Lacković i Krešo Ivanković koji su u pobjedama svojih momčadi sudjelovali sa po šest pogodaka...

Kolo je otvoreno još u utorak gostovanjem Nordhorna kod Melsungena Marija Kelentrića. Gosti su otpor domaćina slomili u nastavku susreta te predvođeni još jednom sjajnim Janom Filipom sa 12 pogodaka (7/7 sedmerci) stigli do konačnih 30:24. U redovima gostiju četiri pogotka Šprema, dok je Kelentrić upisao obrana za domaćine.

Rutinsku pobjedu prije europskih obveza na domaćem terenu protiv Lübbeckea upisao je Gummersbach. U pobjedi 34:23 nad Kljaićevim sastavom najbolji Pungartnik sa 10 pogodaka, dok kod gostiju po četiri pogotka Szymanskog, Hazla i Remera. Josip Čale nije se upisao u strijelce.

Još uvjerljivi od Gummersbacha bio je Flensburg, koji je sa 16 razlike na svom terenu razbio goste iz Essena. Iako su gosti na odmor otišli sa samo dva pogotka minusa (14:12), u nastavku domaćini predvođeni Lackovićem, Nielsenom, Mogensenom i Christiansenom sa po šest pogodaka dolaze do uvjerljivih 38:22. Kod gostiju najbolji Schmidt sa sedam pogodaka.

Nikakvih problema u upisivanju nove pobjede nije imao ni Kiel na gostovanju u Mindenu. Predvođene Lundströmom sa sedam pogodaka Zebre su slavile sa 30:24, dok kod domaćina najbolji Niemeyer sa šest pogodaka.

Vrlo neizvjesno bilo je u Wetzlaru, gdje je istoimeni domaćin na kraju morao strijepiti za pobjedu protiv Göppingena. Iako su domaćini vodili tijekom cijelog susreta, gosti su u posljednjoj minuti imali prigodu stići do izjednačenja, no ponajviše zahvaljujući odličnom Kreši Ivankoviću sa šest pogodaka Wetzlar je slavio sa 13:12. Kod gostiju pet pogodaka Opree, a Dalibor Anušić nije se upisao u strijelce.

Tijesnu domaću pobjedu upisao je i Grosswalstadt, slavivši protiv gostiju iz Berlina sa 27:26. Kod domaćina sedam pogodaka Zdrahale, kod gostiju šest Stranda.

Dvostruko vrijedne bodove upisao je Ballinge na gostovanju u Wilhemshavenu. Predvođeni Herthom sa devet pogodaka gosti su slavili sa 28:23 i tako pobjegli prema sredini ljestvice, a istodobno bacili sve lošije domaćine na pretposljedne mjesto. Kod domaćina osam pogodaka Christophersena, dok se Kristijan Ljubanović tri puta upisao u strijelce.

Derbi kola igran je u Mannheimu gdje su snage odmjerili domaći Rhein Neckar Lavovi i HSV iz Hamburga. Predvođeni Tkaczykom, Harbokom i Shlemenkom sa sedam pogodaka uvjerljivo su slavili domaćini, dok kod gostiju najbolji Jansen s devet pogodaka.

Bundesliga, 22. kolo, rezultati:
Melsungen - Nordhorn 24:30, Gummersbach - Lübbecke 34:23, Flensburg - Essen 38:22, Minden - Kiel 24:30, Grosswallstadt - Füchse Berlin 27:26, Wetzlar - Göppingen 26:25, Wilhemshavener - Ballingen 23:28, Kronau - HSV 40:33, Magdeburg - Lemgo (28.3.)

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114