Brodosplit golijadom sve bliži vrhu

Mario Lešković • utorak, 19.02.2008.

Nakon 16. kola, Gospić još uvijek drži prijestolje unatoč izgubljenom bodu protiv Inera, dok je Brodosplit Inženjering visokom pobjedom protiv Petrinjčice uspio smanjiti bodovni zaostatak. U derbiju začelja, Vrgorac se odvojio od dna pobjedom u izravnom dvoboju protiv Orkana koji je sve bliže drugoj ligi...

U derbiju kola u Gospiću je gostovao Inero koji se pokazao kao jako tvrdi orah. Dosada su iz Gospića svi odlazili pune mreže, ali gosti iz Splita su odličnom igrom otkinuli bod domaćinu, a da je bilo samo malo više sreće, mogli su i sva tri. Utakmica, za koju se svi slažu da već dugo nije viđena u Gospiću, fenomenalno otvaraju gosti i šokiraju prepune tribine kada na poluvremenu vode s tri gola razlike pogocima Mijatovića, Huljeva i Osibova. U nastavku domaći kreću na sve ili ništa. U 26. minuti Ibrišimović smanjuje na 1:3, da bi u posljednje tri minute nakon totalne opsade splitskog gola, Gospićani pogocima Sobrala u 37. minuti i Drndića u posljednjoj minuti ipak došli do boda kojim mogu biti jako zadovoljni.

Momčad u najboljoj formi je Brodosplit Inženjering. Nakon što su ojačali momčad s reprezentativcem Grdovićem, golove postižu kao na traci, pa gosti iz Petrinje mogu biti sretni sa "samo" devet primljenih pogodaka. Posebno valja izdvojiti Brazilca Zanatu koji je uz prvi pogodak na utakmici bio i najbolji asistent i od njega je kretala svaka opasna akcija po gostujući gol. U drugom dijelu gosti pogađaju čak tri vratnice, ali nisu uspjeli postići ni počasni pogodak.

Zagrebačka Uspinjača svoj susret igrala je u Krapini što se pokazalo dobitnom kombinacijom jer su rezultatski uvjerljivo svladali Mejaše i time barem malo odmakli od dna. Još su Potpićan 98 i Square podijelili bodove, Kninjani su kod Torcide otrgnuli spasonosne bodove u borbi za ostanak, a Vrgorac je pobjedio Orkan čime su ih čvrsto prikovali za samo dno prvoligaške ljestvice.

Prva HMNL, 16. kolo:
Gospić - Inero 3:3, Brodosplit Inž. - Petrinjčica 9:0, Uspinjača - Mejaši 9:4, Potpićan 98 - Square 5:5, Vrgorac Pivac - Orkan Profectus 3:1, Torcida H. Flex - Kijevo JS 3:4.